مسترکار - دنیای خودرو
گمرك اعلام كرد:

افزایش ۲۲۹درصدی واردات گوشی، واردات تلفن همراه از خودرو پیشی گرفت

افزایش ۲۲۹درصدی واردات گوشی، واردات تلفن همراه از خودرو پیشی گرفت مستر كار: بر مبنای آمار گمرك ایران، طی فروردین ماه سال جاری تعداد ۲۴۹ هزار و ۱۵۴ دستگاه گوشی تلفن همراه به كشور وارد شد.


به گزارش مستر كار به نقل از گمرك ایران؛ در اولین ماه سال جاری تعداد ۲۴۹ هزار و ۱۵۴ دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۴۵ میلیون و ۴۱۴ هزار دلار وارد كشور شده است كه نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد ۹۶ درصد و از حیث ارزش ۲۲۹ درصد افزایش را نشان داده است.
️گفتنی است در فروردین ماه سال ۹۶ تعداد ۱۲۷ هزار و ۱۸ دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۱۳ میلیون و ۷۹۰ هزار دلار به كشور وارد شده بود؛️ این در شرایطی است كه طی فروردین ماه سال جاری تعداد یك هزار و ۳۴ دستگاه خودرو به ارزش ۲۳ میلیون و ۶۵۱ هزار دلار به كشور وارد شده كه نسبت به مدت مشابه سال پیش از نظر تعداد ۷۳ درصدی و از حیث ارزش ۷۷ درصد كاهش داشته است.
️گمرك ایران به واردكنندگان گوشی تلفن همراه مسافری و تجاری اخطار داد تا در ثبت كد شناسه بین المللی (IMEI) گوشیها در سامانه گمرك دقت كنند چون كه در صورت هر گونه مغایرت و اشتباه در ثبت این كد با مشخصات گوشی تلفن همراه امكان فعال سازی و رجیستری وجود نخواهد داشت.
️بنابراین گزارش ؛ گمرك ایران بزرگترین بانك اطلاعات تجارت خارجی كشور را به كمك سامانه جامع گمركی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در اختیار دارد. تمامی كالاهای خروجی از گمركات سراسر كشور كد رهگیری دارند و اطلاعات كالاهای ورودی و خروجی از گمركات كاملا شفاف و روشن است.
با استفاده از كد رهگیری می توان اطلاعات مربوط به شخص، كارت بازرگانی، كالای ورودی و خروجی و ارزش آن را بررسی كرد و حتی شماره كامیون، هویت راننده آن و اینكه كالا به چه انباری برده شده در سیستم ثبت شده و قابل كنترل است. مثلا گمرك بانك اطلاعاتی را بوجود آورده كه نشان داده است در چه شهری، چقدر كالا از كدام گمرك، در كدام انبار تخلیه شده است.

1397/02/05
20:01:21
4800
5.0 از 5
تگهای خبر: خودرو , دستگاه , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو