مسترکار - دنیای خودرو

طلا دوباره ۱۳۰۰ دلار را خواهد شكست؟

طلا دوباره ۱۳۰۰ دلار را خواهد شكست؟ مستر كار: در نظرسنجی طلای هفتگی كیتكونیوز، كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران نتوانستند نسبت به روند قیمت طلا در هفته جاری به اكثریت برسند.به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، قیمت طلا هفته گذشته از رشد ارزش دلار آمریكا تحت فشار منفی قرار گرفت و به پایین مرز ۱۳۰۰ دلار سقوط كرد. دلار به نوبه خود از رشد بازده اوراق خزانه آمریكا حمایت یافت.

معامله گران و تحلیلگرانی كه انتظار دارند قیمت طلا بهبود پیدا كند، اظهار كرده اند كه این فلز زرد در هفته گذشته بیش از اندازه ریزش قیمت داشت و در نتیجه انتظار می رود شاهد نوعی تصحیح قیمت باشند. اما كسانی كه كاهش قیمت طلا را پیش بینی كرده اند، انتظار دارند روند هفته گذشته طلا و دلار ادامه پیدا كند به خصوص كه ضعف فنی كه گریبانگیر طلا شده است.

در نظرسنجی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت ۱۶ نفر شركت كردند كه از میان آن ها ۷ نفر یا ۴۴ درصد افزایش قیمت طلا و به همین تعداد كاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی كردند، در حالیكه دو نفر یا ۱۳ درصد نظری نداشتند.

در این بین، ۶۰۵ نفر در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز از سرمایه گذاران خرد شركت كردند كه از میان آن ها ۲۹۶ نفر یا ۴۹ درصد افزایش قیمت طلا و ۲۴۱ نفر یا ۴۰ درصد كاهش قیمت این فلز زرد را پیش بینی كردند؛ ۶۸ نفر یا ۱۱ درصد نظری نسبت به روند قیمت طلا نداشتند. برای هفته گذشته ۷۹ درصد از كارشناسان وال استریت و ۸۹ درصد از سرمایه گذاران افزایش قیمت طلا را پیش بینی كرده بودند.

در معاملات روز جمعه بازار آمریكا، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن ۱.۹۰ دلار یا حدود ۰.۲ درصد افزایش یافت و در ۱۲۹۱.۳۰ دلار بسته شد. اما طلا برای كل هفته گذشته ۲.۲ درصد كاهش ثبت نمود كه بزرگترین كاهش هفتگی در پنج ماه گذشته بود.

به گفته كن موریسون، دبیر نشریه "موریسون در بازارها"، رشد بازده اوراق خزانه و دلار قوی تر، مانعی برای طلا در هفته گذشته تولید كردند و حركت بعدی طلا تا حد زیادی به آن ها بستگی دارد و اگر دلار و بازده اوراق قرضه دچار كاهش شوند، ممكن است قیمت طلا رشد ملایمی پیدا كند. انتظار می رود طلا بالای مرز ۱۲۸۰ دلار را حفظ نموده و تا مرز ۱۳۰۵ دلار بهبود قیمت پیدا كند.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر گروه "پرایس فیوچرز" هم انتظار دارد قیمت طلا بعد از اینكه هفته گذشته در مواجهه با رشد چشمگیر ارزش دلار آمریكا و بازده اوراق خزانه ریزش كرد، در معاملات هفته جاری بهبود پیدا كند. او همینطور به بهبود تقاضای خرید فیزیكی طلا بعد از ریزش قیمت این فلز اشاره نمود.

ریچارد بیكر، دبیر نشریه "اوركا ماینر" هم پیش بینی نمود طلا به بالای مرز ۱۳۰۰ دلار برمی گردد. وی اظهار داشت: باآنكه روند افزایش نرخ های بهره و رشد ارزش دلار آمریكا سرعت گرفته است اما رشد فشارهای تورمی، شكاف با نرخ های بهره را پر خواهد نمود و رشد كسری مالی احیانا روی ارزش دلار تاثیر می گذارد و به رشد قیمت طلا كمك می نماید. هچنین عوامل ژئوپلیتیكی به حد كافی وجود دارد تا از قیمت طلا پشتیبانی كند. در این بین، تحلیلگران مختلف عنوان كردند رشد اخیر ارزش دلار احیانا قیمتهای طلا را پایین تر خواهد برد.

1397/02/29
15:39:02
4636
5.0 از 5
تگهای خبر: افزایش قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو