مسترکار - دنیای خودرو
برخوردار:

اغلب تجار دلار ۴۲۰۰ تومانی گرفتند

اغلب تجار دلار ۴۲۰۰ تومانی گرفتند مستر كار: عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران از رفع اختلال سامانه نیما برای ثبت سفارش واردات اطلاع داد و اعلام نمود: بر مبنای ارزیابی ها و اظهارات تجار، دلار ۴۲۰۰ تومانی حتی به كسانی كه امسال ثبت سفارش كرده اند، اختصاص یافته و صرافی های مجاز هم به بازار دلار برگشته اند و می توانند با استفاده از خرید از صادركنندگان، دلار ۴۲۰۰ تومانی بفروشند.


یكی از اشكالات به وجود آمده در زمینه واردات اختلال در سامانه ارزی نیما برای ثبت سفارش بود كه بعضی از تاجران و بازرگانان نگران آن بودند و از جانب دیگر برخی از آنها نسبت به عدم تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات كالای خود اعتراض داشتند كه محمدحسین برخوردار - عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران - در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: اختلال در سامانه نیما و مشكلات آن برای ثبت سفارش واردات كالا حل شده و هم اكنون از جانب بازرگانان در حال انجام می باشد.

وی اضافه كرد: از جانب دیگر هم صرافی های مجاز، به بازار ارزی ورود كردند و به آنها مجوز داده شده با خرید دلار از صادركنندگان، آن را برای واردات و به صورت دلار ۴۲۰۰ تومانی به بازرگانان بفروشند.

برخوردار اظهار داشت: اینكه گفته می گردد دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات اختصاص پیدا نكرده است، صحت ندارد؛ چون كه خیلی از بازرگانان و تاجران توانسته اند حتی برای ثبت سفارش های امسال خود از دلار ۴۲۰۰ تومانی استفاده كنند و مشكلی در این زمینه وجود ندارد.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اظهار نمود: در این میان برخی نسبت به عدم تخصیص یا تاخیر در تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی برای شركت های كوچك و متوسط و تبعیض قائل شدن بین شركت های بزرگ و كوچك اعتراض دارند كه مسئولان باید به این مسئله هم توجه نمایند.
1397/03/02
20:48:06
4476
5.0 از 5
تگهای خبر: كالا , مجاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو