مسترکار - دنیای خودرو

دلار ۴۲۰۰ تومانی به پوشاك رسید

دلار ۴۲۰۰ تومانی به پوشاك رسید مستر كار: روند تخصیص و پرداخت دلار ۴۲۰۰ تومانی به تولیدكنندگان صنعت نساجی و پوشاك جهت تامین مواد اولیه و ماشین آلات شروع شده است.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، بعد از اتخاذ سیاست های جدید ارزی دولت روند پرداخت دلار ۴۲۰۰ تومانی به تولیدكنندگان جهت تامین مواد اولیه و ماشین آلات شروع شده است. موضوعی كه در صورت تحویل به موقع می تواند تاثیرات مثبت خویش را بر صنعت پوشاك بگذارد و در صورت خلل در این پرداخت ها یا تولید وقفه در آن به صورت حتم با كمبود مواد اولیه در بازار، افزایش قیمت ها و هم تعلل فروشندگان در بازار پوشاك همراه خواهیم بود كه تبعات منفی برای این صنعت پرمخاطب دارد.

علاوه بر این باید در نظر داشت كه تولید پوشاك در كشور جوابگوی میزان مصرف نیست و در این رابطه باید واردات هم صورت گیرد كه به صورت حتم فعالان حوزه واردات رسمی پوشاك هم باید دلار ۴۲۰۰ تومانی دریافت كنند. حال مساله دیگری كه باید به آن توجه داشت این است كه از زمان آغاز سیاست جدید ارزی دولت قیمت دلار در بازار آزاد اختلاف فاحشی با قیمت دلار ۴۲۰۰ تومانی دارد و به صورت حتم این مساله قاچاقچیان حوزه پوشاك را با چالش جدی مواجه كرده است، چراكه واردات از مجاری غیررسمی دیگر برای آنها به صرفه نیست.

مجید نامی - عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاك - در گفت وگو با ایسنا در ارتباط با تخصیص و پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی به تولیدكنندگان نساجی و پوشاك جهت تامین مواد اولیه و هم ماشین آلات، اظهار نمود: پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی به تولید كنندگان پوشاك و نساجی شروع شده و جهت انجام ثبت سفارش برای تامین مواد اولیه، ال سی مربوطه باز شده است و فعالیت ها در حال جریان است كه برخی شركت ها در همین راستا موفق به دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی شدند.

وی با تاكید بر این كه تخصیص و پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی به تولید كنندگان باید ثبات داشته باشد، بیان كرد: خیلی از تولید كنندگان مدت هاست كه در انتظار این هستند كه ارز ۴۲۰۰ تومانی به آنها تعلق گیرد تا ال سی مربوطه باز شده یا امكان حواله پول فراهم گردد، ازاین رو امیدوار هستیم كه تخصیص و پرداخت ارز به موقع در دستور كار قرار گیرد و شاهد ثبات در قیمت ارز باشیم.

عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاك با اشاره به این كه متاسفانه بعضی از فعالان حوزه نساجی و پوشاك به علت این كه بازار همچنان با ثبات روبه رو شده است از خرید و فروش دست كشیدند، تصریح كرد: در حوزه نساجی و پوشاك بعضی از فعالان در زمینه ی مواد اولیه نظیر نخ، الیاف، پنبه، پارچه و هم در حوزه قطعات و ماشین آلات از خرید و فروش دست كشیدند و یا قیمت های خویش را بالا بردند و منتظر هستند تا ببینند كه ارز به آنها تعلق می گیرد یا خیر. به صورت حتم اگر پرداخت ارز با وقفه همراه شود باعث بحران آفرینی در صنعت نساجی و پوشاك خواهد شد.

نامی همینطور در مورد شرایط قیمت پوشاك در بازار اعلام نمود: با شروع سال جاری قیمت مواد اولیه نظیر نخ ۱۵ تا ۲۰ درصد گران گردید و در بحث الیاف، پنبه و پارچه هم قیمت ها تغییر كرده است و می توان اعلام نمود كه قیمت ها تا ۲۰ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: علاوه بر افزایش قیمت مواد اولیه، تولیدكنندگان بعد از تصمیم جدید دولت به جای دلار ۳۸۰۰ تومانی باید با دلار ۴۲۰۰ تومانی فعالیت خویش را انجام دهند كه با عنایت به افزایش قیمت مواد اولیه و هم قیمت دلار شاهد افزایش حدود ۱۰ درصدی در قیمت پوشاك هستیم، هرچند كه به هیچ وجه بازار پوشاك كشش افزایش قیمت را ندارد.
1397/03/07
13:59:08
4318
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو