مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر صنعت:

هیچ بانكی نمی تواند به علت بدهی صنایع را تعطیل كند

هیچ بانكی نمی تواند به علت بدهی صنایع را تعطیل كند مستر كار: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ستاد تسهیل جزو اختیارات دولت می باشد، طبق قانون هیچ بانكی نمی تواند واحدی را به علت بدهی تعطیل كند، چراكه در قانون ورشكستگی، تعطیلی وجود ندارد.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، صادق نجفی - مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی - در آیین راه اندازی میز خدمت شركت شهرك های صنعتی استان، با بیان این كه در مسائل مربوط به حوزه ی صنعت و معدن باید استراتژی خاصی داشته باشیم، اظهار نمود: اخیراً دستور عملی صادر كرده ایم تا آمار تمامی صنایع جوازدار صادراتی یا بهره برداری تا آخر تیر ماه سال جاری مشخص شود و از وضعیت آن ها اطلاعاتی به دست آورده و بررسی نماییم.
وی با بیان این كه هم اكنون ۸۴ هزار واحد در كشور دارای پروانه ی بهره برداری هستند، تصریح كرد: ۵۰ درصد این واحدها در داخل شهرك و ۵۰ درصد آن در خارج از شهرك فعالیت دارند و طی هشت ماه گذشته مجوز بیش از ۲۰ شهرك خصوصی را در كشور صادر كرده ایم و ۲۰ درصد صنایع در ۵۰ شهرك خصوصی مستقر هستند.
نجفی ادامه داد: صادرات و توسعه GDP در حوزه ی صنعت كشور هم حائز اهمیت است، ولی برای ما استراتژی توسعه دانش بنیان ها واستارتاپ ها مهم و حیاتی تر از توسعه GDP كشور است.
مدیر عامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی با انتقاد از وضعیت و روحیه كاری مدیران استان، اظهار نمود: هم اكنون ما تمامی اختیارات را به استان ها تفویض كرده ایم ولی فضای حاكم در استان به گونه ای است كه تمامی مدیران و كارشناسان از زیر بار مسئولیت فرار كرده و امور را به تهران واگذار می كنند كه این اقدام قابل قبول نیست.
وی تصریح كرد: امروزه هركسی كه روحیه جنگدگی و ریسك پذیری نداشته باشد باید از انجام كار خود منصرف شود؛ چون كه اكنون فضا، فضای مبارزه است. در آمریكا ترامپ تمامی مدیران خویش را از افراد مبارزه طلبی انتخاب می كند كه روز به روز تلاش خویش را برای تحریم ایران بیشتر می كنند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: ما هم باید فضای ریسك پذیری و جنگندگی خویش را افزایش دهیم، امروزه برای ما اندیشه و تفكر نیاز است و لزوم دارد هر فردی لباس رزم پوشیده و تمامی برنامه های خویش را با عقل و اندیشه و برنامه ریزی پیش ببرد.
نجفی تصریح كرد: تعداد واحدهای ما روز به روز مانند خزان در حال ریزش هستند باید افرادی مدیریت كار را برعهده بگیرند كه به خاطر دغدغه اقتصادی واحدها خواب شبانه نداشته باشند؛ چراكه در غیر این صورت برازنده ی مدیریت نخواهند بود.
وی اضافه كرد: امروزه حاكمیت، دولت، مجلس و دستگاه ها باید به گفتمان مشترك برسند، همه ما وظیفه داریم كارآفرینان را با عشق در آغوش بگیریم و باید این حركت و فضاسازی را در عمل نشان دهیم.
نجفی اظهار داشت: ما امروز به جای تولید شهرك های جدید باید به توسعه شهرك های صنعتی فعلی همچون شهرك سلیمی، بعثت و ناحیه های روستایی، بپردازیم؛ چون كه تولید شهرك های جدید خارج از عقل سلیم است.
وی با بیان این كه مشكل برق در سراسر شهرك های صنعتی كشور تا سه ماه آینده حل می شود، اظهار داشت: در كشور ۱۰۰ میلیارد متر مكعبی آب استفاده می گردد كه نزدیك به ۹۱۰ میلیارد آن شامل بخش كشاورزی، شش میلیارد متر مكعب آن برای شرب و سه میلیارد متر مكعب آن برای صنعت به كار برده می گردد كه معتقدم برای بهره برداری مجدد از آب، باید برای تولید تصفیه خانه های آب در شهرك ها اهتمام جدی داشته باشیم.1397/03/25
14:11:30
4683
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو