مسترکار - دنیای خودرو

دستور وزارت صنعت برای ساماندهی بازار بطری بعلاوه نامه

دستور وزارت صنعت برای ساماندهی بازار بطری بعلاوه نامه مستر كار: وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستوری به سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان خواهان نظارت و جلوگیری از فروش پریفرم و سایر ملزومات پلاستیكی با قیمت های حاشیه ای بازار توسط تولید كنندگانی شده است كه مواد را با استفاده از بورس خریداری می كنند.به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، درحالی كمبود بطری برای بسته بندی مواد غذایی اعم از آب معدنی و آشامیدنی، روغن، نوشابه و ماءالشعیر برای این صنایع دردساز ساز شده كه به قول تولیدكنندگان این بخش آن ها را با بحران مواجه كرده است و محصول تولید شده، ظرف برای بسته بندی و عرضه در بازار به مقدار كافی وجود ندارد!
مواد اولیه مورد استفاده در صنعت آب معدنی و آشامیدنی، صنعت روغن، لبنیات، نوشابه، ماء الشعیر، مواد شوینده و...قیمت شان نسبت به سال گذشته ۲.۵ برابر شده است؛ موضوعی كه تولیدكنندگان را به فكر برده كه تولید دیگر برایشان توجیه اقتصادی ندارد. هرچند مواد تولیدی متعلق به پتروشیمی ها بخصوص مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان كاهش یافته اما ظاهرا تعدادی متخلف هم با استفاده از رانت در حال سودجویی هستند و این مواد را با قیمت بالا در بازار آزاد عرضه می كنند.
در این میان صنایع غذایی و دیگر صنایع وابسته به این بخش بعنوان مشتری این ظروف و بطری ها برای بسته بندی محصولات خود هم با مشكل رو به رو شده اند و ظرفی برای بسته بندی و عرضه محصول شان ندارند یا به سختی و با افزایش قیمت این نیاز صنعت را تامین می كنند.

۱۳ خردادماه سال جاری مدیر كل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه ای به مدیر كل نظارت بر كالاهای غیر فلزی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان خواهان "نظارت و جلوگیری از فروش پریفرم و سایر ملزومات پلاستیكی با قیمت های حاشیه ای بازار توسط تولید كنندگانی شده است كه مواد را با استفاده از بورس خریداری می كنند".

این در حالی است كه لیست تولیدكنندگان پریفرم كه از شركت بورس كالای ایران خرید می كنند هم دریافت و تهیه شده است؛ ازاین رو وزارت صنعت، معدن و تجارت از سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان درخواست كرده ضمن نظارت كامل بر فعالیت واحدهای تولیدكننده پریفرم گزارش مربوطه را به اداره كل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت و كارگروه ساماندهی عرضه و تقاضای محصولات پتروشیمی منعكس كند.

تصویر نامه ارسالی وزارت صنعت، معدن و تجارت به سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان كه در اختیار ایسنا قرار گرفته در ذیل آمده است.
1397/03/26
12:24:09
4838
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو