مسترکار - دنیای خودرو
معاون اعتبارات خبر داد:

تولید و تثبیت ۲۶۰ هزار شغل پایدار توسط بانك صادرات در سال ۹۶

تولید و تثبیت ۲۶۰ هزار شغل پایدار توسط بانك صادرات در سال ۹۶ مستر كار: ​معاون اعتبارات بانك صادرات اظهار داشت: اعطای ۶۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال پیش، زمینه ساز تولید بیش از ۱۰۰ هزار شغل جدید و تثبیت ۱۶۰ هزار شغل پایدار در بنگاه های اقتصادی كشور شده است.به گزارش مستر كار به نقل از مهر و به نقل از بانك صادرات، امیر یوسفیان در نهمین جشنواره تجلیل و تكریم از كارآفرینان و مدیران اشتغالزای كشور كه با حضور دكتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، سید عباس عراقچی معاون بین المللی وزارت خارجه، مصطفی كواكبیان نماینده مجلس، مدیران عامل بانك ها و كارآفرینان برتر كشور برگزار شد، با برشمردن شرایط ویژه اعطای تسهیلات بانك ها به بنگاه های اقتصادی و تولیدی كشور اظهار داشت: بانك صادرات ایران در سال قبل با پرداخت ۹۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات جدید، باعث اشتغالزایی در كشور تنها در دو بخش تولید و خدمات شده و با عنایت به اینكه هزینه لازم برای تولید هر شغل پایدار در بخش صنعت حدود یك میلیارد ریال است، تسهیلات جدیدی كه بانك صادرات ایران در سال قبل پرداخت كرده باعث تولید ۱۰۰ هزار شغل جدید در سراسر كشور شده است.
وی اضافه كرد: همینطور با اعطای وام های قرض الحسنه این بانك برای افراد تحت پوشش كمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و معرفی شدگان وزارت كار، بالغ بر ۱۲ هزار شغل بوجود آمده كه منجر به خروج آنها از پوشش حمایتی هم شده است. بنا بر این، حداقل كاری كه توسط بانك صادرات ایران در این راستا انجام شده، تولید و تثبیت ۲۶۰ هزار شغل در كشور است.

​معاون اعتبارات بانك صادرات در مورد برنامه های اشتغال زایی بانك برای سال جاری و سال آینده اظهار داشت: درحال حاضر ۱۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح های بزرگ كشور از قبیل شركت آلومینیوم جنوب، چندین پروژه پتروشیمی، تولید كننده های برق مانند برق اسلام آباد، انرژی گسترجم و... پرداخت شده كه این پروژه ها در سال ۹۷و ۹۸ به بهره برداری خواهند رسید و تخمین زده می گردد كه برای ۱۰۰ هزار نفر دیگر هم در سال های آینده شغل تولید می گردد.
یوسفیان در ادامه اظهار داشت: سهم بانك ها در تامین مالی پروژه های اشتغالزایی كشور بسیار مهم می باشد اما لازم است دولت و مجلس هم حمایت های بیشتری در این خصوص انجام دهند.
در آخر این مراسم، از بانك صادرات ایران بعنوان كارآفرین برتر اشتغالزای كشور تقدیر گردید كه امیر یوسفیان، معاونت اعتباری بانك به نمایندگی از جانب دكتر حجت الله صیدی، مدیر عامل، لوح و نشان ویژه این همایش را از دستان وزیر امور خارجه كشورمان دریافت كرد.

1397/04/04
15:06:26
4533
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو