مسترکار - دنیای خودرو
، به مناسبت روز صنعت، معدن و تجارت،

نیشابور، قطب صنعتی شرق كشور است

نیشابور، قطب صنعتی شرق كشور است مستر كار: نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نیشابور با دارا بودن بیش از ۴۰۰ واحد صنعتی كوچك و متوسط و صنایع بزرگی مانند فولاد و نیروگاه، بعنوان قطب صنعتی شرق كشور مطرح است.


حمید گرمابی در گفت وگو با ایسنا به مناسبت ۱۰ تیرماه و روز صنعت، معدن و تجارت اظهار نمود: نیشابور بعنوان یك قطب صنعتی در شرق كشور مطرح است، این شهرستان با دارا بودن بیش از ۴۰۰ واحد كوچك و متوسط و صنایع بزرگی مانند فولاد و نیروگاه، جایگاه ویژه ای در شرق كشور دارد.
وی ادامه داد: البته مدتی است كه صنایع رونق كافی ندارند و هنوز ركود تمام نشده اما با رفع شدن آن و عادی شدن شرایط، این حجم صنعت می تواند كمك زیادی به اشتغال كند؛ راه توسعه، باز و روشن است.
گرمابی اظهار داشت: ما در نیشابور نیروی انسانی متخصص و كارآمد داریم و در صورت نیاز هم از شهرهای دیگر این نیروهای متخصص را جذب می نماییم، كما این كه هم اكنون این اتفاق می افتد.
عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عنوان كرد: پتانسیل توسعه صنعت در نیشابور موجود است، در كنار آن ما گمرك نیشابور را داریم كه صادرات و واردات را تسهیل می كند و این مسئله مهمی است.
وی با اشاره به جایگاه معدن فیروزه، خاطرنشان كرد: ما معدن فیروزه را داریم كه معدن فیروزه بنام دنیاست و كنار صنعت های دیگر و صنایع جانبی آن كه متاسفانه هنوز توسعه پیدا نكرده، جایگاه ویژه ای به نیشابور می دهد.
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: امیدوارم سازمان صنعت در این زمینه فعال تر برخورد كند؛ ما زیرساخت ها را داریم، فعالیت تراشكاری ها و بازارچه در شهرستان های فیروزه و نیشابور می تواند علاوه بر جذب گردشگر، ارزش افزوده هم در این شهرستان ها تولید كند.
گرمابی در انتها اظهار داشت: امیدوارم مشكلات متعددی كه فعالان صنعت هم اكنون دارند، برطرف شود و شاهد رشد و شكوفایی صنایع در شهرستان باشیم.1397/04/10
23:19:10
4386
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو