مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر صنعت خبر داد

تولید بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی در بانه، تأسیس شهرك صنعتی در ماكو

تولید بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی در بانه، تأسیس شهرك صنعتی در ماكو مستر كار: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تولید شهرك صنعتی در منطقه آزاد ماكو تا ماه آینده اطلاع داد و اظهار نمود: بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی كشور در نقطه صفر مرزی بانه تولید می گردد.


صادق نجفی - مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران - در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به ایجاد بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی كشور در نقطه صفر مرزی بانه اظهار نمود: با تولید این منطقه ویژه اقتصادی شاهد كاهش میزان قاچاق خواهیم بود و از جانب دیگر با مونتاژ از واردات كالا و محصول تمام شده به داخل جلوگیری می نماییم.

وی افزود: با تولید كارخانه های تولیدی كه معاف از گمرك و مالیات هستند در این منطقه ویژه اقتصادی شاهد مونتاژ بهترین كالا و محصولات خواهیم بود و عمده فعالیت ها در حوزه تولید لوازم خانگی خواهد بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه منطقه ویژه اقتصادی بانه دارای مساحت ۱۰۰ هكتاری است، اظهار داشت: واحدهای تولیدی متقاضی هر محصول و كالایی را كه بخواهند به داخل یا خارج كشور عرضه كنند می توانند در این منطقه تولید كرده و با مونتاژ بهترین تولیدات از واردات محصول نهایی و هم كالای تمام شده به كشور جلوگیری نمایند.

نجفی در ادامه از تولید شهرك صنعتی در منطقه آزاد ماكو اطلاع داد و اظهار نمود: توافقات اولیه جهت احداث این شهرك صنعتی بین سازمان منطقه آزاد ماكو و هم سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران صورت گرفته است و تا یك ماه آینده شاهد عملیاتی شدن تولید این شهرك هستیم.

وی افزود: زیرساخت های لازم توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در این شهرك صنعتی تولید خواهد شد تا كارآفرینان داخلی و خارجی جهت فعالیت در آن اقدام نمایند. علاوه بر این با تولیدكنندگان كشور تركیه هم صحبت ها و جلسات مختلفی مد نظر قرار گرفته است و به علت نزدیكی مرزی ماكو و تركیه شاهد فعالیت واحدهای تولیدی از این كشور هم خواهیم بود.

به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، با عنایت به تلاش های اخیر آمریكا جهت اختلال در وضعیت اقتصادی ایران و جلوگیری از فروش نفت كشور، توجه به تولید داخل بیش از هر مقوله دیگری لزوم پیدا كرده و در این بین سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران بیش از هر نهاد دیگری باید در جهت تولید بستر مناسب جهت فعالیت صنایع كوچك و هم رونق شهرك های صنعتی گام بردارد تا با تولید محصول باكیفیت و دارای مزیت رقابتی نسبت به سایر محصولات خارجی بتواند رضایت مشتریان داخلی را فراهم آورد و علاوه بر این با برنامه ریزی درست در جهت صادرات به سایر كشورها بخصوص كشورهای همسایه گام بردارد.
1397/04/18
15:45:18
4940
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو