مسترکار - دنیای خودرو

افزایش ۱۵ درصدی قیمت لوازم آرایشی، بهداشتی و شوینده

افزایش ۱۵ درصدی قیمت لوازم آرایشی، بهداشتی و شوینده مستر كار: رییس انجمن تولیدكنندگان فرآورده های آرایشی، بهداشتی و مواد شوینده از افزایش ۱۵ درصدی قیمت این فرآورده ها امسال اطلاع داد.


بختیار علم بیگی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به این كه پتروشیمی ها مواد اولیه عرضه شده را بیش از ۱۵ درصد افزایش داده اند، اظهار نمود: علی رغم افزایش بیش از ۱۵ درصدی قیمت مواد اولیه توسط پتروشیمی ها اما تولید كنندگان فرآورده های آرایشی و بهداشتی و مواد شوینده تصمیم گرفتند افزایش قیمت حداكثر ۱۵ درصدی را به علت جلوگیری از فشار مالی به مصرف كننده اعمال كنند و در مورد پودر شوینده هم تنها شاهد افزایش ۱۲ درصدی قیمت ها هستیم.

وی افزود: مواد اولیه پتروشیمی بیش از ۱۵ درصد افزایش یافته و نرخ حقوق و دستمزد افزایش ۲۰ درصدی داشته است. علاوه بر این نرخ تورم رشد كرد و افزایش قیمت حامل های انرژی را باید در نظر گرفت. این در شرایطی است كه طی دو هفته گذشته برخی واحدهای تولیدی موفق به دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی نشدند هرچند برخی شركت ها موفق به گشایش شدند، اما برخی هم موفق به دریافت ارز نشده اند.

رییس انجمن تولیدكنندگان فرآورده های آرایشی، بهداشتی و مواد شوینده افزود: تا این لحظه تولید كنندگان تصمیم به افزایش ۱۵ درصدی قیمت ها گرفتند، اما اگر شرایط به همین منوال پیش برود و قیمت مواد اولیه افزایش یابد باید شاهد تصمیم گیری مجدد تولید كنندگان باشیم. هم اكنون به علت جلوگیری فشار مالی وارد آمده به مردم و دسترسی آنها به كالا افزایش ۱۵ درصدی قیمت ها در دستور كار قرار گرفت، اما باید جلو برویم و ببینیم چه پیش می آید و طی دو سه ماه آینده با عنایت به وضعیت مواد اولیه مجددا تصمیم گیری نماییم.

علم بیگی همینطور در ارتباط با شایعه كمبود كرم ضد آفتاب طی روزهای اخیر اعلام نمود: شایعه كمبود كرم ضد آفتاب صحت ندارد و هر شركتی متقاضی دریافت این فرآورده است، می تواند تقاضای خویش را به سایت انجمن اعلام نماید تا بلافاصله به واحدهای فروش و داروخانه ها كرم ضد آفتاب ارائه شود.

وی افزود: این برخی سودجویان یا قاچاقچیان كرم ضد آفتاب هستند كه می گویند تولید داخلی این محصول كاهش یافته تا از وضعیت پیش آمده به سود خود استفاده كنند. این در شرایطی است كه در تمامی محصولات اعم از كرم های ضد آفتاب، مرطوب كننده و كرم بچه كمبودی وجود ندارد و متقاضیان می توانند بسته به تقاضای خود خرید نمایند.

به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، از ابتدای سال جاری تابحال شاهد افزایش ۲۰ درصدی قیمت فرآورده های آرایشی، بهداشتی و شوینده وارداتی هستیم و در مورد تولیدات داخلی هم از ابتدای سال تابحال قیمت ها معادل ۱۵ درصد افزایش یافته است.
1397/04/25
21:05:33
4560
5.0 از 5
تگهای خبر: افزایش قیمت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو