مسترکار - دنیای خودرو

منع فعالیت رنو در ساوه

منع فعالیت رنو در ساوه به گزارش مستر كار رئیس مجمع نمایندگان استان مركزی اظهار داشت: مافیای خودرو مانع فعالیت شركت رنو فرانسه در استان مركزی و شهرستان ساوه شده است.به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، محمدرضا منصوری در آیین تكریم و معارفه استاندار مركزی با اشاره به همفكری مجمع نمایندگان استان مركزی در انتخاب استاندار خاطرنشان كرد: عملكرد قابل قبول آقازاده سبب انتخاب وی به عنوان استاندار مركزی شده است.

وی با تاكید بر اینكه بطور قطع مودت و همفكری در انتخاب می تواند تاثیر مثبتی در توسعه و رشد استان مركزی داشته باشد، اضافه كرد: استان مركزی استان نمونه ای از نظر سازمان بازرسی كشور و دستگاه قضا كشور است، اما نباید پشت پرده ای وجود داشته باشد و با درج مطالب موهن و غیرواقعی عده ای در صدد تخریب مسئولان استان برآیند كه در همین راستا مجمع نمایندگان استان مركزی به منظور رسیدگی به وضعیت اعلام شكایت كرده اند.

منصوری با اشاره به اینكه به اینكه ۹۰ درصد بودجه استان مركزی از محل صنعت تامین می شود، به رنو به عنوان یكی از بزرگترین قراردادهای سرمایه گذاری خارجی در كشور اشاره و خاطرنشان كرد: فعالیت این پروژه بودجه استان مركزی را دوبرابر می كند، اما مافیای خودرو سبب شده است كه اجرای این پروژه در استان مركزی با مشكلات روبرو شود و بطور قطع در نخستین جلسه مجلس كلیه موارد پشت پرده را بیان می كنم.

وی عنوان كرد: باید مشخص شود كه چه دست هایی در كار است كه اجازه نمی دهد این پروژه در استان مركزی اجرایی شود، حضور شركت رنو فرانسه در ایران و سرمایه گذاری آن در استان مركزی حاصل یك سال مذاكره بوده است كه به علت برخی كارشكنی ها نهایتا رییس جمهور به مبحث قرارداد ورود پیدا كرد و با دستور شخص ریاست جمهوری قرارداد دو ماهه ای به امضا رسیده است، اما مدیرعامل شركت خودروساز مربوطه در ایران صراحتا به فرانسوی ها گفت كه اجازه نخواهم داد در ایران سرمایه گذاری كنند.

منصوری با اشاره به اینكه بعد از دو ماه یكشنبه هفته جاری قرارداد در مرحله آخر بود كه با حضور دكتر واعظی مسئول دفتر رییس جمهور و وزیر صنعت قرارداد یك هفته تمدید شد، بیان كرد: انتظار می رود دستگاه قضا در این حوزه ورود كند، یك كارخانه ۹۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد و مدیریت فعلی آن حاضر نیست كارخانه را رها كند و در اختیار كسی قرار دهد كه ۶۰۰۰ شغل می تواند تولید كند، ۱۰۰ هزار نفر می توانند در حوزه قطعه سازی شاغل شوند و ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد برای كشور به همراه دارد. آنها مانع اجرای این پروژه شده اند و باید به وضعیت موجود رسیدگی درست و موثر شود.

وی با اشاره به اینكه به تازگی مدیرعامل شركت خودروسازی ایران خواستار همكاری شركت رنو با بخش خصوصی است، اظهار نمود: این شرایط اطمینان فرانسوی ها را تحت الشعاع قرار داده و امید است استاندار مركزی و شخص وزیر كشور حامل پیام و درخواست ما برای دكتر روحانی باشند تا وضعیت این شرایط به سرعت روشن شود.

رییس مجمع نمایندگان استان مركزی با تاكید بر اینكه هنوز فرصت باقیست و می توان مسائل موجود را پیگیری كرد، اضافه كرد: اجازه نمی دهیم حقی از استان خارج شود و به صورت ویژه در مقابل افرادی كه در جهت منافع شخصی خود تصمیم می گیرند هستیم.

وی افزود: باید میزان بدهی این خودروساز بررسی شود، این پروژه بودجه تك تك شهر و روستاهای استان مركزی را دو برابر می كند.

منصوری تصریح كرد: یكی از مهمترین بركات تحریم این بود كه در آن شرایط با فساد مقابله بیشتری صورت گرفت، در استان مركزی هم كه یك استان پیشرو در مقابله با فساد است و در این زمینه عملكرد خوبی داشته باید مقابل اینگونه كارشكنی ها گرفته شود.

 

1396/07/26
21:25:36
5229
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو