مسترکار - دنیای خودرو

بهانه جویی ها در ماجرای پلمپ دفتر اسنپ سمنان

بهانه جویی ها در ماجرای پلمپ دفتر اسنپ سمنان مستر كار: هنوز یك ماه از طریق اندازی سرویس اسنپ در شهر سمنان نگذشته كه خبر می رسد دفتر این سامانه را پلمپ كرده اند.به گزارش مستر كار به نقل از مهر، آن طور كه حسین هزارجریبی، یكی از مدیران ارشد منطقه ای اسنپ می گوید: « اقبال مردم از اسنپ در شهر سمنان خیلی خوب بود و رشد سریعی داشت. همین سبب شده اماكن سر ناسازگاری و بنای سنگ اندازی بردارد. دوشنبه ۸ا مرداد برای نخستین بار ماموران اماكن به دفتر اسنپ در شهر سمنان رجوع كردند. ضمن بازدید از دفتر، مجوزهای لازم را خواستند كه تمام و كمال به آن ها عرضه شد. مدارك و مستندات موجود را بررسی كردند و وقتی با هیچ كم و كاستی مواجه نشدند، گفتند باید پیش از شروع فعالیت خود مجوزهای لازم را از اماكن دریافت می كردید و با این جمله دفتر را ترك كردند.»
وی همینطور با اشاره به این كه پلمپ دفاتر از جانب یكی از نهادهای اماكن یا دادستانی صورت می گیرد، اظهار داشت: « اخطار اولیه از جانب ماموران اماكن داده شد. ازاین رو قاعدتا ما باید بر مبنای قواعد اماكن، روند فك پلمپ دفتر سمنان را پیش می گرفتیم. روال پیگیری اخطارهای رسیده از جانب اماكن معمولا به این صورت است كه پس از اعلام اخطار، ده روز مهلت برای عرضه مستندات بیشتر و رفع ورجوع مشكل پیش آمده داده می شود. در مورد سمنان اما تنها دو روز پس از رجوع ماموران اماكن، دادستانی هم وارد ماجرا شد و بدین سان نه تنها آن مهلت ده روزه را از ما برای دفاع از خودمان گرفتند، بلكه با عنایت به این كه حكم دادستانی لازم الاجرا است، به محض ورود دادستانی به ماجرا، دفتر اسنپ پلمپ شد.»
سرنخ همه این ماجراها اما به یك بهانه جویی بی اساس برمی گردد. دلیلی كه ماموران برای پلمپ دفتر اسنپ در سمنان عنوان كردند، عدم صلاحیت ترافیكی بود.
حسین هزارجریبی در توضیح این مورد می گوید: « دو نوع صلاحیت داریم؛ یكی فردی و دیگری ترافیكی. در مورد صلاحیت فردی، سوابق نماینده شركت بررسی می گردد كه ما در این مورد مشكلی نداشتیم. در بحث صلاحیت ترافیكی به محدوده ای اشاره می گردد كه دفتر در آن قرار دارد؛ این كه محل جغرافیایی دفتر، بر مبنای قوانین شهرداری تولید ترافیك نكند.»
وی افزود: «با توجه به این كه دفتر اسنپ در سمنان سند اداری دارد، پس اساسا هیچ كوتاهی از جانب اسنپ صورت نگرفته و این مورد به سازمانی برمی گردد كه مجوز اداری به این ساختمان داده است. اگر از نظر زیرساخت های شهرداری این ساختمان مشكل ترافیكی تولید می كرده، پس اساسا نباید مجوز اداری به آن می دادند. اگر مشكلی وجود نداشته و این ساختمان مجوز اداری گرفته است، پس ایرادی به اسنپ هم وارد نیست.»
اتفاقی كه در مورد پلمپ دفتر سمنان رخ داده، مشابه همان تجربه تلخی است كه قبل از این اراك، شیراز و گرگان هم آن را از سر گذرانده بود. با وجود تمام سنگ اندازی ها، دفاتر اسنپ در آن شهرها فك پلمپ شدند و همچون سابق به فعالیت خود ادامه می دهند. حالا این اتفاق یك بار دیگر در سمنان تكرار شده است. دفتر اسنپ پلمپ شده اما مردم همچنان اسنپ را می خواهند و درخواست های خویش را برای دریافت تاكسی اینترنتی ثبت می كنند. جذب میدانی راننده ها با احتیاط بیشتری دنبال می گردد و مدیران اسنپ در جستجوی راهی برای فك پلمپ دفتر سمنان هستند.
هزارجریبی آخرین خبرهای رسیده از وضعیت دفتر سمنان را این طور عنوان می كند: « به دنبال شكایتی كه به دادگاه عرضه شد، بامداد امروز دادستان دادگاه اعلام نمود كه اگر مدیران اسنپ معتقدند راه اندازی این سامانه در سمنان طبق قانون پیش رفته و تمام مدارك و مستندات مورد تایید را هم در دست دارند، روی شكایت صورت گرفته از جانب اماكن و دادستانی اعتراض بزنند.»

1397/05/25
21:13:08
4678
5.0 از 5
تگهای خبر: ترافیك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو