مسترکار - دنیای خودرو

داد تولیدكنندگان گل مازندران از واردات بی رویه گل درآمده

داد تولیدكنندگان گل مازندران از واردات بی رویه گل درآمده مستر كار: یك تولیدكننده گل و گیاه اظهار داشت: هماهنگ نبودن در صادرات و واردات بی رویه كه عموما بخش بیشتر آن قاچاق بوده كل تولیدكنندگان استان را در تولید گیاه جدید و توزیع در بازار دچار دردسر كرده است.


محمد رضا عباسپور، ساكن روستای "وازیك" از بخش مركزی محمودآباد و فعال در تولید گل و گیاه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه از سال ۷۰ تا به امروز در كنار كشاورزی به پرورش گل و گیاه مشغول هستم، اظهار نمود: دغدغه مهم ما تولیدكنندگان گل و گیاه، پراكندگی صدور مجوز و سلیقه گرایی در صدور مجوز توسط جهاد كشاورزی در دوره های قبل بوده است.
وی خاطرنشان كرد: سلیقه گرایی در صدور مجوزها سبب تولید مراكز متعددی برای صدور پروانه شده كه برای تولیدكنندگان دردسرهای زیادی به وجود آورده است.
این تولیدكننده گل و گیاه تصریح كرد: در مازندران بیشتر گل های شاخه بریده پرورش پیدا می كرد اما در ۴ تا ۵ سال به علت مقرون به صرفه بودن پرورش گل های گلدانی و آپارتمانی این نوع گیاهان رواج بیشتری پیدا كرد.
عباسپور با اشاره به اینكه در كارهای كشاورزی درآمد زیادی حاصل نمی گردد و ۹۰ درصد كار به علاقه شخص بر می گردد، خاطرنشان كرد: اگر شخصی به پرورش و تكثیر انواع گل و گیاه علاقه مند باشد، بطور قطع درآمد حاصل می گردد.
وی در مورد كارآفرینی در این حوزه اظهار داشت: ۵ نفر به صورت مستقیم با بیمه در گلخانه مشغول كار هستند و برای حضور در نمایشگاه ها ۳ نفر به این تعداد اضافه می گردد كه برای عرضه گل ها كمك میكنند.
این فعال گل و گیاه با تاكید بر اینكه اگر بخواهیم تولید را در كشور رونق دهیم، باید آن را به بخش خصوصی واگذار نماییم، اضافه كرد: این كار یعنی تولیدكنندگان تصمیم نهایی را خودشان بگیرند؛ اگر بخش دیگری در بخش ما وارد كند، نمی تواند كار را تخصصی اجرا كرده و در نهایت این غیر تخصصی صادر كردن پروانه ها سبب می گردد تولیدكننده ای كه اخیرا وارد عرصه گل و گیاه شده است و هم تولیدكنندگان باسابقه ضرر كنند.
این فعال اقتصادی گل و گیاه با اشاره به اینكه متاسفانه زمین های ما در مازندران در مقیاس های چند هكتاری برای ویلا سازی خریده می گردد و چون مجوز برای ساخت و ساز داده نمی گردد، زمین ها بلااستفاده می ماند، اظهار داشت: متاسفانه هنوز قوانینی حكم فرماست كه به راحتی نمی توان اراضی غیر گلخانه ای را زیر كشت گل و گیاه برد.1397/06/11
15:05:55
4998
5.0 از 5
تگهای خبر: بیمه , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو