مسترکار - دنیای خودرو

بهار نگران كننده برای معدن

بهار نگران كننده برای معدن مستر كار: میزان واردات در بخش صنعت و معدن طی سه ماهه نخست سال جاری از لحاظ ارزشی به ترتیب با كاهش ۱۰ درصدی و افزایش ۳۳.۷ درصدی و از نظر وزنی با كاهش ۳۳.۵ درصدی و افزایش ۲۳.۱ درصدی روبرو شده است.به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، میزان واردات در بخش صنعت طی ۹۰ روز ابتدای سال جاری معادل هشت میلیارد و ۷۲۸ میلیون دلار بوده كه در قیاس با واردات ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری این بخش، نسبت به مدت مشابه سال قبل با كاهشی ۱۰ درصدی روبرو شده است. هم چنین میزان واردات بخش معدن در سه ماهه ابتدایی سال جاری برابر ۷۴ میلیون دلار بود كه در مقایسه با میزان واردات ۵۵ میلیون دلاری در مدت مشابه سال قبل شاهد رشد ۳۳.۷ درصدی واردات در این بخش هستیم.

این درحالی است كه میزان واردات وزنی صنایع طی مدت مذكور سه میلیون و ۲۶۹ هزار تن بود كه نسبت به واردات چهار میلیون و ۹۱۷ هزار تنی در مدت مشابه سال قبل ۳۳.۵ درصد كاهش داشته است. در مورد واردات وزنی معادن در سه ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه هم واردات ۲۰۱ هزار تنی به ۲۴۷ هزار تن ارتقا یافته است كه افزایشی ۲۳.۱ درصدی را نشان داده است.

نكته قابل تامل اما كاهش میزان صادرات بخش معدن در سه ماهه نخست سال جاری و افزایش میزان واردات در این حوزه طی مدت مذكور است. میزان صادرات بخش معدن در سه ماهه ابتدایی سال جاری برابر ۳۲۳ میلیون دلار بود كه در مقایسه با میزان صادرات ۴۳۲ میلیون دلاری مدت مشابه سال قبل شاهد افت ۲۲.۹ درصدی صادرات در بخش معدن هستیم. علاوه بر این صادرات وزنی معادن در سه ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه هم صادرات شش میلیون و ۱۰۶ هزار تنی به پنج میلیون و ۲۳۹ هزار تن كاهش پیدا كرده است كه كاهشی ۱۴.۲ درصدی را نشان داده است.

در ذیل جداول مربوط به واردات حوزه صنعت و معدن طی سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزشی و وزنی كه به صورت اختصاصی در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده است:

1397/06/18
21:21:08
5157
5.0 از 5
تگهای خبر: صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو