مسترکار - دنیای خودرو

پاركینگی كه بدون نیاز به راننده، خودروی شما را پارك می كند

پاركینگی كه بدون نیاز به راننده، خودروی شما را پارك می كند مستر كار: دو شركت آلمانی مرسدس بنز و بوش با همكاری یكدیگر، پاركینگ هوشمندی را در شهر پكن چین ساخته اند كه می تواند به صورت خودران و بدون نیاز به راننده، خودروهای افراد را پارك كند.


به گزارش مستر كار به نقل از وب سایت Automotive World، سال قبل كه همكاری مرسدس بنز و بوش به منظور طراحی سیستم پاركینگ خودكار و خودران خودرو شروع شد آزمایشات دقیق و فوق پیشرفته ای توسط این این دو غول تكنولوژی و خودروسازی آلمانی در شهر اشتوتگارت آلمان صورت گرفت تا در نهایت بتوانند به پروژه مشترك خود جامه عمل بپوشانند و با موفقیت در انجام آن سربلند بیرون بیایند.

حاصل این پروژه و همكاری مشترك ساخت پاركینگی در شهر پكن پایتخت چین بوده كه به رانندگان و سرنشینان خودرو این امكان را می دهد تا بدون اتلاف وقت و سردرگمی در ورود به پاركینك های بزرگ چندطبقه و گشتن به دنبال جای پارك مناسب برای خودروی خود، از امكانات هوشمند پاركینگ دایملر بهره مند شده و خودروی خویش را به صورت خودران و خودكار پارك كنند.

در واقع پكن اولین شهری خواهد بود كه از پاركینگ هوشمند و خودران بدین شكل بهره مند شده است. دایملر – شركت مادر مرسدس بنز – است كه مجوز آزمایش فناوری خودروهای خودران را در جاده های چین كسب كرده است و بدین ترتیب به آزمایش چند مدل مجهز به فناوری خودران در چین و همینطور ساخت یك پاركینگ بدین منظور اقدام نموده است.

تمامی خدمات این پاركینگ هوشمند بدون نیاز به راننده، خدمه پارك و پاركبان انجام می پذیرد و راننده و صاحب خودروی مذكور قادر خواهد بود با استفاده از اپلیكیشن موردنظر نصب شده در گوشی هوشمند خود، محل دقیق و وضعیت خودروی پارك شده خویش را ردیابی و كنترل كنند.

1397/06/26
15:04:52
5272
5.0 از 5
تگهای خبر: تكنولوژی , جاده , خدمات , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو