مسترکار - دنیای خودرو

سفیر سوئد در تهران: ولوو از ایران نرفته است

سفیر سوئد در تهران: ولوو از ایران نرفته است مستر كار: فسخ یك جانبه قراردادهای خارجی به خصوص در صنایع خودروسازی از جانب خودروسازانی مانند فولكس واگن، رنو ستروئن و به تازگی خودروسازی سنگین ˮولووˮ، سبب تلاطم هایی در بازار خودرو در ایران شده است كه نمونه آن را می توان در عدم تحویل خودرو به مشتریانی دید كه ماه هاست ثبت نام كرده اند.سفیر سوئد: ولوو نرفته، فعلاً حجم كارش كم شده

هانا سانگلند به خبرآنلاین اظهار داشت: شركت های تحت تحریم به دنبال چاره حقوقی برای بازگشت هستند

اقتصاد > صنعت - هانا سانگلند سفیر سوئد در ایران در حاشیه همایش گسترش داوری در كشورهای در حال توسعه كه در تهران در حال برگزاری است، خروج شركت خودروسازی سنگین ولوو از ایران را تكذیب نمود و گفت آنها به خاطر تحریم حجم كار خویش را كم كرده اند.

به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، «خبرآنلاین» در ادامه نوشت: با این وجود هانا سانگلند سفیر سوئد در ایران می گوید غول خودروسازی این كشور اروپایی، همكاری خویش را با شركت های ایرانی قطع نكرده است.

سانگلند كه در حاشیه همایش گسترش داوری در كشورهای در حال توسعه با ما گفت وگو می كرد، تصریح كرد باید مشكلات بین شركت های اقتصادی با استفاده از داوری حل شود.

به گفته سانگلند، شركت های بزرگ سوئدی ده ها سال است در ایران كار می كنند و تحریم های اخیر سبب رفتن آنها از كشور ما نشده است.

درباره فسخ یك جانبه قرارداد شركت های سوئدی با ایران توضیح دهید كه به خاطر تحریم بود؟

بله، شركت های بزرگ صنعتی ما در ایران در حال تجارت هستند و همینطور دهه هاست كه مشغول این كارند. هم اكنون سوئدی ها با مشكلاتی مواجهند و همچنان دارند تلاش می كنند تجارت با ایران را سر پا نگه دارند.

چطور شركت های سوئدی می خواهند مشكلاتی را كه در تجارت با ایران برایشان پیش آمده، حل كنند؟

باید ببینیم در آینده چه اتفاقی می افتد. ما كماكان در حال پیدا كردن چاره هایی برای مشكلات مربوط به تبادلات مالی هستیم تا شركت هایی كه تحت تحریم ها قرار ندارند بتوانند در ایران كار كنند. شركت هایی هم كه تحت تاثیر تحریم قرار می گیرند می توانند از نهاد داوری بعنوان راهی برای حل و فصل اختلافات خود استفاده كنند.

مشكلاتی كه به خاطر فسخ یكجانبه قراردادهای شركت های سوئدی مانند خودروسازی ولوو در ایران پیش آمده، چطور جبران می شود؟

شركت های خودروسازی ما قرارداد خویش را فسخ نكرده اند بلكه حجم كار خویش را كاهش داده اند و دنبال راه هایی هستند كه تجارت خود در ایران را نگه دارند.

ولی اعلام گردید خودروسازی ولوو می گوید تحریم سبب قطع همكاری شده است؟

نه، آنها قراردادشان را فسخ نكرده اند و تنها حجم همكاری خویش را كاهش داده اند.
1397/07/05
21:30:58
4351
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو