مسترکار - دنیای خودرو

تاكید بر لزوم سرمایه گذاری در بخش صنایع تبدیلی كشاورزی استان گلستان

تاكید بر لزوم سرمایه گذاری در بخش صنایع تبدیلی كشاورزی استان گلستان مستر كار: سرپرست مدیریت صنایع غذایی و تبدیلی سازمان جهاد كشاورزی گلستان اظهار داشت: اولویت های بخش صنایع تبدیلی كشاورزی مشخص شده و سرمایه گذاران می توانند از سرمایه گذاری مطمئن این بخش استفاده كنند.


«عیدمحمد فاروقی» در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: صنایع تبدیلی و صنایع تكمیلی و غذایی عمدتاً به صنایعی گفته می گردد كه به فراوری و عمل آوری خواص نباتی و حیوانی همچون محصولات زراعی، باغی، شیمیایی، دام و طیور، جنگل و مرتع می پردازد.

وی با اشاره به این كه فرآوری در واقع در برگیرنده تغییرات فیزیكی، شیمیایی، نگهداری، بسته بندی، تولید و توزیع است، اضافه كرد: صنایع تكمیلی بخش كشاورزی یكی از ابزارهای مهم در توسعه پایدار بخش كشاورزی وحفظ امنیت و استقلال كشور هستند.

فاروقی افزود: صنایع تبدیلی تأثیر بسزایی در وضع پایداری مواد غذایی، كمك به توسعه پایدار بخش كشاورزی، دستیابی به امنیت غذایی، كاهش ضایعات محصولات زراعی، باغی، دامی، شیلاتی، ارزش افزوده در بخش كشاورزی و استفاده بهینه از منابع و امكانات دارند.

وی با بیان این كه این صنایع در تولید اشتغال پایدار نقش بسیار اساسی دارند و در كاهش مهاجرت از روستاها تأثیرگذار هستند، خاطرنشان كرد: یكی از نقش های اساسی و اولویت های اساسی این صنایع جذب مواد خام محصولات كشاورزی است.

سرپرست مدیریت صنایع غذایی و تبدیلی سازمان جهاد كشاورزی گلستان اظهار داشت: كسر تولید از مصرف را مازاد می گویند كه ما باید با استفاده از فرآوری این محصولات آن ها را مدیریت نماییم. با این كار صنایع تبدیلی می توانند نقش خویش را ایفا كنند و این محصولات مازاد را فرآوری، بسته بندی و برندسازی كنند و حتی محصول را به بازارهای خارجی صادر كنند.

فاروقی تصریح كرد: در همین راستا می كوشیم كه وضعیت تولید و وضعیت مصرف جامعه را رصد نماییم و نهایتاً مازاد تولید را بر مبنای نیاز محصولات صنایع اولویت بندی نماییم.

وی اظهار داشت: سرمایه گذاری در بخش كشاورزی همچون سرمایه گذاری های مطمئنی است كه می تواند تأثیرات بسیار خوبی هم به لحاظ روانی، اجتماعی و غذایی برای جامعه و هم سود خوبی برای سرمایه گذاران داشته باشد.

وی با بیان این كه اولویت های بخش صنعت كشاورزی را مشخص كردیم، خاطرنشان كرد: این اولویت ها بر مبنای نیاز به بخش كشاورزی در استان و كشور تعریف شده كه بخشی از این اولویت ها تولید سردخانه ها، سیلوها، فرآوری و درجه بندی، بسته بندی محصولات مختلف همچون سبزیجات، سیفی جات، محصولات گلخانه ای، فرآوری و درجه بندی سیب زمینی، پوره سیب زمینی، گوجه، میوه جات، تولید پروتئین گیاهی از سویا، اسانس و عرقیجات گیاهی، فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی، بسته بندی عسل و فرآوری میوه جات است.

سرپرست مدیریت صنایع غذایی و تبدیلی سازمان جهاد كشاورزی گلستان خاطرنشان كرد: سرمایه گذاران برای كسب این اطلاعات و استفاده از تسهیلات متنوعی كه وجود دارد می توانند به ما رجوع كنند.1397/08/03
23:09:43
4508
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو