مسترکار - دنیای خودرو
در گفتگو با مهر عنوان شد؛

اعلام آمادگی ۲خریدار برای خرید امروز نفت خام از بورس

اعلام آمادگی ۲خریدار برای خرید امروز نفت خام از بورس مستر كار: یك مقام مسئول در سازمان بورس با اشاره به اینكه تاكنون۲خریدار برای حضور در عرضه امروز نفت خام در بورس انرژی، اسناد را دریافت كرده اند، اظهار داشت: عرضه نفت در تالار مجازی بورس انرژی صورت خواهد گرفت.یاسر فلاح در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به عرضه امروز نفت خام در بورس انرژی كه ساعت ۱۴ صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: یك میلیون بشكه نفت خام ایران، ساعت ۱۴ امروز یكشنبه ششم آبان ماه، در رینگ بین المللی بورس انرژی، از جانب شركت ملی نفت ایران عرضه خواهد شد.
وی اضافه كرد: شركت های حقوقی داخلی و خارجی می توانند بعنوان خریدار، در سمت تقاضای این بازار قرار گیرند؛ ضمن اینكه فردی كه می خواهد در این معامله شركت كند، می بایست ۱۰ درصد ارزش معامله را به صورت ریالی پیش از انجام معامله، در حساب شركت سپرده گذاری مركزی و تسویه وجوه(سمات) واریز نماید تا در معامله شركت داده شود.
به گفته فلاح، تابحال دو خریدار، اسناد را از بورس دریافت كرده و برای حضور در این عرضه اعلام آمادگی اولیه كرده اند.
مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه كرد: عرضه نفت در ایستگاه مجازی بورس صورت خواهد گرفت و تالاری در بورس انرژی به این عرضه اختصاص نخواهد یافت؛ ضمن اینكه در مورد خریداران، صیانت از محرمانگی جزو وظایف ذاتی ناظران بازار سرمایه است و اطلاعات تمام افرادی كه بخواهند با استفاده از بورس انرژی نفت خریداری كنند، به صورت محرمانه نگهداری خواهد شد.
وی خاطرنشان كرد: خریداران باید تا قبل از آغاز معامله، ۱۰ درصد از ثمن معامله را به حساب دولت واریز نمایند؛ ضمن اینكه ۲۰ درصد ثمن معامله هم به صورت ریالی و ۸۰ درصد آن به صورت ارزی تسویه خواهد شد.
وی تصریح كرد: كف قیمتی از جانب وزارت نفت ۷۹ دلار و ۱۵ سنت به ازای هر بشكه نفت اعلام شده و سقف قیمت هم در بازارهای جهانی مشخص است. به هر حال این یك تجربه جدید برای عرضه نفت خام ایران در بورس انرژی در الگوی یك میلیون بشكه ای است.
مدیرعامل شركت اطلاع رسانی و خدمات بورس افزود: هر خریدار می تواند ۳۵ هزار بشكه یا مضربی از آنرا تا سقف یك میلیون بشكه خریداری كند.

1397/08/06
15:32:01
4518
5.0 از 5
تگهای خبر: خدمات , مجاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو