مسترکار - دنیای خودرو

صادرات مواد معدنی كاهش پیدا كرد، واردات افزایش

صادرات مواد معدنی كاهش پیدا كرد، واردات افزایش مستر كار: طبق آمار انتشار یافته از جانب وزارت صمت، در پنج ماهه نخست امسال میزان صادرات مواد معدنی بیشتر از ۲۰ درصد كاهش یافته است در حالیكه میزان واردات كالاهای این بخش حدود ۱۰ درصد افزایش داشته است.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، به تازگی میزان صادرات و واردات ۲۴ كالای منتخب صنعتی و معدنی در پنج ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، اعلام گردید.
طبق این آمار در پنج ماهه نخست امسال، ارزش صادرات زغال سنگ و لینیت ۶۰۷.۱ درصد افزایش یافته، در حالیكه ارزش صادرات كانه های فلزی و سایر محصولات معدنی به ترتیب ۴۰ و ۷.۸ درصد كاهش داشته است.
برپایه اطلاعاتی كه از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در اختیار ایسنا قرار گرفته، میزان (وزن) واردات سایر محصولات معدنی به جز كانی های فلزی، زغال سنگ و لینیت با كاهش ۶ درصدی مواجه بوده است. این در حالی است ارزش واردات این محصولات بیشتر از ۴۷ درصد افزایش داشته است.
از سوی دیگر میزان و ارزش واردات زغال سنگ و لینیت و كانه های فلزی به صورت كل افزایش داشته است به صورتی كه ارزش واردات در این دو بخش به ترتیب ۱۶ و ۵.۴ درصد بیشتر شده است.
گفتنی است كه ارزش صادرات بخش معدن در شش ماهه اول سال جاری معادل ۵۲۴.۶ میلیون دلار بوده كه نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۳۳.۴ درصد كاهش داشته است.
همینطور میزان صادرات مواد معدنی در ۱۵۰ روز اول سال جاری ۸۷۰۸.۲ هزار تن بوده كه نسبت به سال قبل بیشتر از ۲۰ درصد كاهش یافته است.
ارزش واردات مواد معدنی به صورت كل افزایش یافته است. میزان واردات در مدت مذكور معادل ۱۱۱.۶ میلیون دلار است كه نسبت به پنج ماهه اول سال قبل از لحاظ ارزشی و وزنی به ترتیب ۲۱.۸ و ۱۰.۱ درصد افزایش یافته است.
در ذیل جدول مربوط به صادرات و واردات بخش معدن به تفكیك گروه كه به صورت اختصاصی در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است:

1397/08/17
23:21:22
4593
5.0 از 5
تگهای خبر: صادرات , صنعت , كالا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو