مسترکار - دنیای خودرو

استفاده از هیدروژن برای آلایندگی كمتر كارخانه ها

استفاده از هیدروژن برای آلایندگی كمتر كارخانه ها مستر كار: یكی از بزرگترین خودروسازان ژاپنی می خواهد برای كاهش میزان آلایندگی كارخانه خود، از موتورهای احتراق هیدورژن استفاده نماید.به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، با اینكه خودروهای سوخت سلولی و برقی به صورت روزافزون در حال توسعه و فراگیر شدن هستند، اما هنوز هم كارخانه های خودروسازی دارای آلودگی هستند و الان خودروسازی "تویوتا" می خواهد این مشكل را حل كند.

تویوتا نخستین تولید كننده موتور احتراق هیدروژن همه منظوره است كه جهت استفاده در كارخانه ها و سایر سایت های صنعتی تولید شده است.

سوزاننده های هیدروژن هم اكنون هم وجود دارند، اما عموما سطوح فراوان و خطرناكی از اكسید نیتروژن را بر مبنای واكنش های سریع بین هیدروژن و اكسیژن آزاد می كنند. در حالیكه سوزاننده جدید این دو عنصر را نسبتا جدا نگه می دارد و غلظت اكسیژن را می كاهد و منجر به سیستمی می گردد كه با انتشار بسیار كم اكسید نیتروژن و انتشار صفر درصدی كربن دی اكسید همراه می باشد.

این فقط یك نظریه نیست. تویوتا هم اكنون از سوزاننده هیدروژن در كارخانه خود واقع در Honsha استفاده می نماید و می خواهد آنها را با ۱۰۰۰ مشعل گاز طبیعی در سراسر كارخانه های ژاپن جایگزین كند.

این سوزاننده های جدید به تدریج به دیگر كارخانه های این خودروساز در كشورهای دیگر معرفی خواهند شد، در حالیكه شركت های دیگری تحت حمایت تویوتا هم به دنبال این فناوری هستند.

از لحاظ دیگر، این شركت انتخاب دیگری هم نداشت. چون كه هم اكنون خویش را برای رسیدن به عدم انتشار CO۲ در كارخانه های خود به چالش كشیده است و این مشعل ها كمك می نماید تا دستیابی به این هدف بدون عوارض جانبی خاصی ممكن شود.

این امر همینطور به اهداف زیست محیطی گسترده ژاپن كمك می نماید كه شامل حذف ماشین های غیر برقی تا سال ۲۰۵۰ می گردد.
1397/08/19
21:00:20
4773
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو