مسترکار - دنیای خودرو
در گفتگو با مهر اعلام شد؛

ساخت ۳۰هزار مسكن خیرساز، تحویل ۴۵۰۰واحد به خانوارهای دارای ۲معلول

ساخت ۳۰هزار مسكن خیرساز، تحویل ۴۵۰۰واحد به خانوارهای دارای ۲معلول مستر كار: رئیس انجمن خیّرین مسكن ساز از نهایی شدن ساخت ۳۰ هزار واحد مسكونی خیّرساز برای خانوارهای نیازمند اطلاع داد و اظهار داشت: تابحال ۱۹ هزار واحد تحویل شده است.كیومرث سُلگی در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره راه اندازی مسكن خیّرساز تصریح كرد: انجمن خیّرین مسكن ساز بعنوان بخش مردمی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و حساب ۱۰۰ امام (ره) در طول ۸ سال اخیر فعالیت داشته و در تمام مراكز استانها تشكیلاتی تحت عنوان هیئت امنا و هیئت مدیره انجمن تشكیل شده است. ضمن اینكه این انجمن در ۱۲۰ شهرستان هم دفتر دارد كه در زمینه ساخت مسكن برای خانواده های محروم و كم درآمد كار می كند.
وی با اشاره به اینكه تصمیم گیرنده اصلی در این امور، خودِ مردم، خیرین و مدیران ارشد استانها هستند، اضافه كرد: وزارت راه و شهرسازی كمك های خویش را با استفاده از تخصیص زمین به ساخت مسكن خیّرساز عرضه می كند. بانك عامل بخش مسكن هم با استفاده از عرضه تسهیلات در این حوزه با خیّرین مشاركت دارد.
رئیس انجمن خیّرین مسكن ساز با اشاره به اینكه در كل كشور راه اندازی ۳۰ هزار واحد مسكن خیّرساز نهایی شده، افزود: نزدیك به ۱۹ هزار واحد به اتمام رسیده و مابقی در حال راه اندازی بوده یا رو به اتمام است. تا آخر امسال ۵ هزار واحد دیگر به مشمولان این واحدهای مسكونی تحویل خواهد شد.
وی درباره نحوه شناسایی متقاضیان و مشمولان دریافت واحدهای مسكونی خیّرساز اظهار داشت: خیّران و مسئولان استانی انجمن وظیفه شناسایی متقاضیان واقعی دریافت این منازل را بر عهده دارند. همینطور مسئولان محلی هم خانوارهای نیازمندی كه به تنهایی نمی توانند صاحب مسكن شوند را به مدیران استانی انجمن معرفی می كنند.
سُلگی با اشاره به یكی دیگر از وظایف انجمن خیّرین مسكن ساز در مورد تأمین مسكن خانوارهای دارای دو معلول به بالا خاطرنشان كرد: در این بخش ۱۶ هزار خانواده شهری و روستایی در كشور شناسایی شده است كه مستأجر یا بدمسكن هستند. یك كار مشاركتی با حضور سازمان بهزیستی، بنیاد مسكن، بنیاد علوی به نمایندگی از بنیاد مستضعفان، وزارت راه و شهرسازی و خیرین مسكن ساز در حال انجام می باشد كه در شهرها ۳۰ و در روستاها ۱۸ میلیون تومان كمك بلاعوض به این خانواده ها تعلق گرفته و برای خانه دار شدن آنها كمك می گردد. سهم انجمن خیّرین مسكن ساز در این طرح مشاركتی، تخصیص ۵ میلیون تومان به هر خانواده دارای دو معلول یا بیشتر در شهرهاست.
وی افزود: ساخت ۸ هزار واحد برای این خانواده ها نهایی شده كه تا كنون ۴ هزار و ۵۰۰ واحد به اتمام رسیده و به این خانواده ها تحویل داده شده است. حداكثر ظرف دو تا سه آینده مابقی واحدها هم به اتمام می رسد و دیگر در كشور خانواده دارای دو معلول یا بیشتر كه فاقد مسكن باشند، نخواهیم داشت.
سلگی در مورد نحوه خانه دار شدن این خانواده ها اظهار داشت: در بعضی موارد، از واحدهای مسكن مهر یا خانه های متعلق به بنیاد مسكن در شهرها بهره برده ایم. در بعضی موارد هم خیّرین برای آنها واحد نو خریداری نموده و در چند مورد هم خانه های فرسوده این خانوارها را با استفاده از همین تسهیلات بلاعوض، نوسازی یا درجاسازی می نماییم.
رئیس انجمن خیّرین مسكن ساز در مورد همكاری های این انجمن در بازسازی مناطق زلزله زده استان كرمانشاه بیان داشت: این انجمن در تأمین حدود ۳۰۰ دستگاه كانكس با بنیاد مسكن همكاری داشت. تعداد حدود ۹۰ دستگاه واحد مسكونی هم از جانب خیّرین مسكن ساز برای خانواده های نیازمند راه اندازی شد كه مجموعا نزدیك به ۵ میلیارد تومان به زلزله زدگان كمك كردیم.
وی درباره همكاری این انجمن با شركت بازآفرینی شهری ایران و نوسازی بافت های فرسوده تصریح كرد: هم اكنون صرفا تفاهم نامه ای با این شركت داریم تا در زمینه نوسازی واحدهای مسكونی فرسوده اقشار نیازمند ساكن در بافت های نابه سامان شهرهای مختلف با همكاری وزارت راه و شهرسازی و كمك های خیّرین، نوسازی كرده و به خانواده های نیازمند تخصیص بدهیم.
سلگی با اشاره به اینكه انتظار می رود وزارت راه و شهرسازی باید از ظرفیت های خیّرین مسكن ساز بیشتر بهره ببرد، اظهار داشت: این وزارت می تواند با حمایت های گوناگونی كه از خیّرین مسكن ساز شامل تخصیص زمین و تسهیلات ارزان قیمت دارد، در خانه دار شدن اقشار نیازمند مشاركت داشته باشد.
به گفته این خیّر مسكن ساز، بر مبنای قانون برنامه ششم واحدهای خیّرساز از هزینه پرداخت انشعابات آب، برق و گاز معاف هستند كه هم اكنون این قانون در حال اجراست.

1397/08/20
15:48:19
4792
5.0 از 5
تگهای خبر: دستگاه , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو