مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

باید به دنبال تولید كالای رقابت محور در بازارهای داخلی و خارجی باشیم

باید به دنبال تولید كالای رقابت محور در بازارهای داخلی و خارجی باشیم مستر كار: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اصرار كرد كه باید به دنبال تولید كالای رقابت محور در بازارهای داخلی و خارجی باشیم.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، مراسم تجلیل از صادركنندگان نمونه استان هرمزگان با حضور استاندار هرمزگان، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان مجلس، فرماندار، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان و جمع كثیری از مدیران و فعالین اقتصادی برگزار گردید.
در این مراسم از سه محصول استانی مروارید خلیج فارس با ثبت منطقه بندرلنگه، نارنگی سیاهو با ثبت منطقه سیاهو و خرمای پیارم حاجی آباد با ثبت منطقه حاجی آباد كه ثبت جهانی شده است، رونمایی گردید.
تصمیم داریم چند محصول مهم را برای ثبت قرار دهیم
مدیركل ثبت صنعتی وزارت صنعت معدن و تجارت در همایش تجلیل از صاركنندگان نمونه استان هرمزگان از رونمایی سه محصول استانی مروارید خلیج فارس، خرمای پیارم حاجی آباد، نارنگی سیاهو در مراسم آگاهی داد.
مهدی میرصالحی اضافه كرد: ما محصول را در یك حوزه جغرافیایی خاص شناسایی كرده و آنرا به ثبت ملی و سپس آن به ثبت جهانی می رسانیم.
وی با اشاره به اینكه تصمیم داریم چند محصول مهم را دستور كار برای ثبت قرار دهیم، ابراز كرد: محصول مروارید خلیج فارس ثبت جهانی شده است و در این سند بین المللی نام خلیج فارس هم ثبت شده است.
مدیركل ثبت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت درانتها اظهار داشت: امیدواریم نام خلیج فارس همچنان بدرخشد و این سوژه بازتاب زیادی در رسانه های بین المللی تابحال داشته است.
تولید كالای رقابت محور در بازارهای داخلی و خارجی
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت باز در همایش تجلیل از صادركنندگان نمونه استان هرمزگان اظهار نمود: انچه مهم و اساسی است، تولید كالاهایی است كه در عرصه داخلی و خارجی رقابت داشته باشند.
برات قبادیان اضافه كرد: با فرآوری محصولات بصورت علمی می توانیم قیمت كالا را بالا ببریم و باید از این سرمایه ها استفاده كنیم؛ در كشور كمتر سعی شده كه فعالیت هایمان را علمی نماییم.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت بنگاه های اقتصادی كشور را حدود صد هزار دانست و عنوان كرد: نیاز است كه این بنگاه ها نگاه ویژه به واحدهای تحقیق و توسعه خود داشته باشند.
وی افزود: در ژاپن شركت نیسان سه هزار پرسنل داشت كه یكهزار و ۷۰۰ نفر در واحد تحقیق و توسعه آن مشغول به فعالیت بودند بنا بر این محصولات پیشرفته ایی دارند. قبادیان اظهار نمود: به جای اینكه پایان نامه ها و رساله ها بدون هدف باشند در گام اول انها را هدفمند نماییم.
نزدیكی بندرعباس به عمان یك نكته مثبت در امر صادرات
رایزن بازرگانی ایران در كشور عمان اعلام نمود: در پارسال صادرات غیر نفتی ایران به كشور عمان ۵۹۶ میلیون دلار بود.
عباس عبدالخانی در همایش تجلیل از صادركنندگان استان هرمزگان اضافه كرد: از اردیبهشت امسال برای تمام اتباع ایران بصورت آنی با قیمت ۵ریال عمان ویزا صادر میگردد.
وی ادامه داد: كشور عمان از صادرات صنایع فلزی و معدنی استقبال می كند و صادركنندگان این حوزه ها به راحتی می توانند كالاهای خودرا صادر كنند.
عبدالخانی اضافه كرد: خطوط هواپیمایی باز بین ایران و كشور عمان روز بروز بیشتر شده است.
رایزن بازرگانی ایران در كشور عمان نزدیك ترین بندر به بندر السوبیر عمان را بندرجاسك اعلام نمود و اضافه كرد: محصولات صیفی جات و میوه و تره بار از این محل صادر میگردد كه صادر كنندگانی كه در این زمینه كار می كنند بدانند كه كشور عمان بازار خوبی برای صادرات صیفی جات، میوه و تره بار است.1397/08/24
00:02:03
4677
5.0 از 5
تگهای خبر: پژو , تولید , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو