مسترکار - دنیای خودرو

وضعیت كیفی خودروهای داخلی

وضعیت كیفی خودروهای داخلی مستر كار: در حالیكه تا پیش از این شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران هر ماهه گزارش ارزیابی كیفیت خودروهای داخلی را منتشر كرده و رسانه ها با بررسی این گزارش وضعیت كیفی این محصولات را نقد می كردند اما این بار این اتفاق نیفتاده و وزارت صنعت، معدن و تجارت به جای انتشار گزارش ارزیابی كیفیت خودروهای داخلی، تنها تحلیل خود از این گزارش را منتشر كرده است.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، طبق اعلام اداره كل خودرو و نیرومحركه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در مهرماه امسال در گروه سبك و در بخش خودروهای وانت، وانت تندر شركت ایران خودرو با دریافت سه ستاره كیفی بالاترین كیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل را در سطح قیمتی پایین تر ۵۰۰ میلیون ریال در این ماه به خود اختصاص داده و وانت های مزدا كارا ۲۰۰۰ تك كابین و دو كابین بهمن موتور، وانت نیسان تك سوز زامیاد، وانت آریسان ایران خودرو دیزل و وانت نیسان دوگانه سوز زامیاد هر كدام یك ستاره كیفی را از آن خود كردند.

وانت پیكاپ فوتون ایران خودرو دیزل هم در كلاس قیمتی بالاتر از ۵۰۰ میلیون ریال تنها خودرویی بود كه توانست دو ستاره كیفی را از آن خود كند.

وضعیت كیفی خودروهای سواری

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، در بخش خودروهای سواری خودروهای نیومزدا ۳ شركت بهمن موتور و گرند ویتارای شركت ایران خودرو خراسان در سطح قیمتی بالاتر از یك هزار میلیون ریال با كسب چهار ستاره كیفی بالاترین كیفیت خودروها را به دست آوردند. این دو خودرو در ارزشیابی شهریورماه امسال هم چهار ستاره را كسب كرده بودند.

در سطح قیمتی ۷۵۰ میلیون تا یك هزار میلیون ریال هم خودروهای هیوندا ۲۰i كرمان موتور و كیاسراتوی شركت سایپا موفق به دریافت چهار ستاره كیفی شدند.

تیگو ۵ مدیران خودرو و JAC-S۵ كرمان موتور هم در این كلاس قیمتی با سه ستاره كیفی در رتبه بعدی قرار گرفتند. همگی خودروهای این كلاس قیمتی در ارزشیابی شهریورماه به همین اندازه ستاره كیفی به دست آورده بودند.

از سوی دیگر در كلاس قیمتی ۵۰۰ تا ۷۵۰ میلیون ریال خودروی هیوندا ۱۰i ساخت شركت كرمان موتور چهار ستاره كیفی به دست آورد و چانگان CS۳۵ سایپا سیتروئن، آریزو ۵ مدیران خودرو، JAC-J۵ كرمان موتور و برلیانس H۳۳۰ پارس خودرو توانستند سه ستاره كیفی به دست آوردند. در این كلاس قیمتی لیفان X۶۰ كرمان موتور هم یك ستاره به دست آورد.

همچنین در سطح قیمتی ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلیون ریالی خودروهای رنو ساندرو و پارس تندر پارس خودرو و خودروهای پژو ۲۰۷ اتوماتیك و تندر ۹۰ پلاس اتوماتیك ایران خودرو با دریافت چهار ستاره كیفی بالاترین كیفیت خودروهای تولید ساخت داخل را در این ماه و در این كلاس قیمتی به خود اختصاص دادند.

در كلاس قیمتی پایین تر از ۲۵۰ میلیون ریال هم دو خودروی سایپا X۱۳۱ و سایپا X۱۳۲ شركت سایپا و همینطور سایپا X۱۳۱ پارس خودرو هر كدام تنها یك ستاره به دست آوردند. این خودروها در ارزشیابی شهریور ماه هم یك ستاره ای بودند.

وضعیت كیفی خودروهای سنگین

در گروه خودروهای سنگین و در بخش باری كشنده اسكانیا ۴۱۰G ماموت دیزل با دریافت چهار ستاره كیفی بالاترین كیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل را در این ماه به خود اختصاص داد و در بخش مسافری تنها خودروی تولیدی اتوبوس بین شهری اسكانیا ۴۲۱۲ مارال ساخت شركت عقاب افشان بود كه دو ستاره كیفی توانست به دست آورد.

گفتنی است كه كامیونت ایسوزو NPR۷۵K در بخش كامیونت و كامیون NPR۷۵M در بخش كامیون كه هر دو ساخت شركت بهمن دیزل هستند، هر كدام دو سه ستاره كیفی را از آن خود كردند. همگی این خودروها در ارزشیابی قبلی كه شهریورماه انجام شد به همین اندازه ستاره كیفی دریافت كرده بودند. 

1396/08/24
23:21:44
5116
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو