مسترکار - دنیای خودرو

افزایش تولید فولاد ایرانی

افزایش تولید فولاد ایرانی به گزارش مستر كار آخرین گزارش انجمن جهانی فولاد نشان داده است كه تولید فولاد ایران در ماه گذشته میلادی نسبت به سال قبل ۲۴ درصد رشد داشته است.به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، بر مبنای آمار انجمن جهانی فولاد (worldsteel ) تولید فولاد خام ایران در ماه اكتبر ۲۰۱۷ میلادی ۲۴. ۲ درصد و تولید افزایش پیدا كرد و در ۱۰ ماه گذشته از سال جاری میلادی هم ۲۰ درصد رشد برای این صنعت به ثبت رسیده است.

بنا بر آمار اعلام شده رقم تولید فولاد خام در ماه اكتبر امسال معادل یك میلیون و ۹۸۰ هزار تن بوده كه این رقم از رقم به دست آمده در مدت مشابه سال قبل ۳۸۶ هزار تن بیشتر بوده است و طی ۱۰ ماه گشته هم ایران ۱۷ میلیون و ۹۰۱ هزار تن فولاد خام تولید كرد اما این آمار در مدت مشابه سال قبل میلادی، ۱۴ میلیون و ۸۰۴ هزار تن بود كه حكایت از ۲۰. ۹ درصد رشد دارد.

اما در تولید آهن اسفنجی هم ایران آمار صعودی داشت و در ۱۰ ماهه گذشته از سال ۲۰۱۷ میلادی موفق به تولید ۱۶. ۴ میلیون تن محصول شد كه نسبت به زمان مشابه در سال قبل میلادی رشدی ۲۲درصدی را به ثبت رساند. همینطور تولید این ماده در ماه اكتبر هم به بیش از دو میلیون تن رسید و رشد ۴۶ درصدی را نسبت به زمان مشابه سال قبل نشان داده است.

بر اساس نمودارها و ارقام جهانی ایران در تولید آهن اسفنجی دنیا ۳۲ درصد از كل تولید را در اختیار خود دارد.

این گزارش نشان داده است ۶۶ كشور تولید كننده فولاد طی ۱۰ ماهه ۲۰۱۷ میلادی یك میلیارد و ۴۱۰ میلیون و ۲۱۵ هزار تن فولاد خام تولید كردند كه نسبت به رقم مدت مشابه سال ۲۰۱۶ میلادی ۵. ۶ درصد رشد نشان می دهد، چراكه این رقم در سال قبل معادل یك میلیارد و ۳۳۵ میلیون و ۴۶۵ هزار تن بود.

همچنین تولید جهانی آهن اسفنجی در ماه اكتبر ۵. ۷ درصد افزایش داشت و به ۱۴۵ میلیون و ۷۷ هزار تن رسید.

بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد چین طی ۱۰ ماهه اخیر، ۷۰۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تن فولاد خام تولید كرد كه به عنوان بزرگترین تولید كننده جهان شناخته شد.
همچنین ژاپن با ۸۷ میلیون و ۲۳۹ هزار تن تولید فولاد خام، هند با ۸۴ میلیون و ۱۲۳ هزار تن تولید فولاد خام، آمریكا با ۶۸ میلیون و ۳۶۴ هزار تن تولید فولاد خام، روسیه با ۶۰ میلیون و ۴۲۸ هزار تن تولید فولاد خام، كره جنوبی با ۵۹ میلیون و ۱۴۸ هزار تن تولید فولاد خام و آلمان با ۳۶ میلیون و ۴۷۶ هزار تن تولید فولاد خام در رتبه های بعدی قرار دارند.


 

1396/08/30
19:44:28
4541
5.0 از 5
تگهای خبر: فولاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو