مسترکار - دنیای خودرو
پخت وپزهای سلیقه ای در برخی نانوایی ها

نان كنجدی الزامی است!

نان كنجدی الزامی است! مستر كار: بعد از منتفی شدن افزایش قیمت نان كه با دستور رئیس جمهور اجرایی شد، برخی نانوایی ها همچنان به قیمت هایی پایبندند كه در كنار دیگر قوانین نانوشته آن ها، تخلف به حساب می آید و مشخص نیست كدام ناظر و بازرس باید به این وضعیت رسیدگی كند. همچون اینكه برخی نانوایی های بربری و سنگك فروش نان ساده را حذف و نان كنجدی را الزامی كرده اند.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، آذرماه برای نان و نانوایی ها پر از خبر و اتفاق جدید بود. از افزایش ۱۵ درصدی قیمت آغاز شد و بعد از چند روز با دستور رئیس جهور منتفی شد. اما به نظر می رسد برخی نانوایی ها نمی خواهند با شرایط و قیمت های قبل به پخت و پزشان ادامه دهند و به هر طریقی می خواهند برای خودشان قوانینی وضع و اجرا كنند كه هیچ نوشته و تصویبی ندارد.
به عنوان مثال در بعضی نانوایی های سنگكی، نان ساده و بدون كنجد كه قیمت ۸۰۰ تومانی باید داشته باشد پخته نمی شود و خبازان به نظر معترض به منتفی شدن افزایش قیمت نان، با اضافه كردن چند عدد كنجد خیال خودشان را راحت و نان سنگك به اصطلاح كنجدی را الزامی كرده اند و ۱۰۰۰ تومان می فروشند. همینطور با اضافه و بیشتر كردن كنجدها و احیانا چند سبزی خشك شده نان به اصطلاح پركنجد را ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان می فروشند.
در برخی نانوایی های بربری هم همین اتفاق افتاده است.
جالب تر اینكه هیچ یك از اتحادیه های نانوایی با وجود پیگیری خبرنگار ایسنا، حاضر به پاسخگویی در این زمینه نشدند و با وجود گذشتن بیش از دو هفته از منتفی شدن افزایش قیمت نان، به نظر می رسد كه بازرسان دستگاه های متولی برخورد چندان مناسبی با این موارد تخلف نكرده اند و پخت و پزهای سلیقه ای نان همچنان ادامه دارد.
البته رئیس اتاق اصناف به تازگی در این باره گفته بود كه اگر قرار باشد چنین اتفاقی بیفتد كه افتاده است، باید برخی یارانه ها مانند یارانه حامل های انرژی و بخشودگی حق سهم بیمه كارفرما تا سقف پنج كاگر را برای نانوایی ها اعمال كرد تا بارش از روی دوش نانوایی ها برداشته شود.
به گفته فاضلی، با عنایت به اینكه طی سه سال قبل قیمت نان با وجود افزایش هزینه های تولید در خبازی ها، تغییری نكرده، بطور قطع كیفیت و وزن چانه در این مدت كاهش پیدا كرده است كه باید یارانه هایی برای آن در نظر گرفته شود تا این شرایط برطرف شود.
اما فعلا كه خبری از افزایش قیمت یا وضع یارانه جدیدی برای نان نیست، باید دید كدام دستگاه نظارتی مسئول به این مسئله ورود می كنند و تخلفات نانوایی ها كه پیش از این هم در صدر شكایات مردمی بود، كنترل می شود؟1396/09/22
10:05:42
4711
5.0 از 5
تگهای خبر: افزایش قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو