مسترکار - دنیای خودرو
مدیرعامل شركت صنایع شیر ایران:

افزایش نرخ محصولات لبنی اجتناب ناپذیر است

افزایش نرخ محصولات لبنی اجتناب ناپذیر است به گزارش مستر كار مدیرعامل شركت صنایع شیر ایران اظهار داشت: افزایش قیمت محصولات تولیدی لبنی امری اجتناب ناپذیر است، چراكه قیمت شیرخام و نهاده های آن افزایش قابل توجهی داشته است.


به گزارش خبرنگار ایسنا، ابراهیم حسینی ظهر امروز (دوشنبه) با حضور در شركت شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: درحال حاضر وضعیت اقتصادی نابسامانی در كشور وجود دارد و افزایش قیمت محصولات تولیدی لبنی امری اجتناب ناپذیر است، چراكه قیمت شیرخام و نهاده های آن افزایش قابل توجهی داشته است.
وی با اشاره به اینكه قیمت شیر از ابتدای امسال تا 60 درصد و قیمت مواد اولیه تولید آن تا 120 درصد افزایش داشته است، اضافه كرد: هم اكنون هر پاكت پلاستیكی برای شیر با قیمت 1200 تومان خریداری می گردد و هر لیتر شیر خام با قیمت 2000 تا 2300 تومان به فروش می رسد، ازاین رو نمی توان انتظار داشت كه محصولات لبنی با افزایش قیمت روبرو نشود.
مدیرعامل صنایع شیر ایران در پاسخ به این سوال كه چرا قیمت لبنیات در اصفهان با افزایش هفتگی مواجه می باشد و از ثبات قیمت برخوردار نیست، اظهار داشت: شركت پگاه یك نهاد دولتی است و در چارچوب قوانین مقرر از جانب دولت فعالیت می كند. هم اكنون محصولات این شركت نسبت به لبنیات سایر كارخانه ها با افزایش كمتری مواجه شده است.
وی اضافه كرد: شركت پگاه اولین رسالت خویش را رعایت حال مشتری و پاسخگویی به نیاز مردم قرار داده است و هرگونه افزایش قیمت محصولات آن به علت گرانی محصولات وابسته به شیر است.
حسینی با تاكید بر اینكه شركت پگاه باوجود برخورداری از مشكلات اقتصادی تابحال حتی یك نیروی اخراجی نداشته است، اظهار نمود: این شركت بیشتر از 10 هزار نفر پرسنل دارد و هم اكنون برای آنكه محصولات خویش را با قیمتی معقول تر به بازار عرضه كند، در هر ماه مبلغی بالغ بر یك میلیارد و 100 میلیون تومان متضرر می گردد.
وی با اشاره به فعالیت شركت پگاه در عرصه صادرات، اظهار داشت: سیاست ما در ابتدا تأمین نیاز داخلی و سپس فعالیت در عرصه صادرات است.
وی اضافه كرد: سال قبل شركت پگاه بیشتر از 80 میلیون دلار ارزآوری در زمینه صادرات داشت و پیش بینی می گردد این میزان در سال 97 به 130 میلیون دلار افزایش یابد.1397/09/12
22:04:38
4706
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو