مسترکار - دنیای خودرو
رئیس سازمان ملی استاندارد تاكید كرد:

اجازه واردات كالاهای غیراستاندارد را نمی دهیم

اجازه واردات كالاهای غیراستاندارد را نمی دهیم مستر كار: رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اصرار كرد كه سلامت و ایمنی غذایی مردم مهمترین مسئله است و اجازه نخواهیم داد هیچ كالای غیراستانداردی به كشور وارد شود.به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، نیره پیروزبخت در حاشیه جلسه ۱۶۷۰ اجلاسیه خوراك و فرآورده های كشاورزی كه با حضور مهدی حجتی وزیر جهاد كشاورزی در محل سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد، اظهار نمود: دو سال قبل تفاهمنامه ای مدنظر قرار گرفت تا تدوین استانداردها و نظارت بر اجرای استانداردهای تدوین شده درباب محصولات كشاورزی اساسی بیشتر از پیش مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: درباب خوراك انسان و دام، این كه استانداردها در چه بخش هایی باید تغییر كند، به منزله سخت یا آسان شدن استانداردها نیست بلكه در امتداد منطقی كردن استانداردهاست كه باید با عنایت به شرایط روز دنیا و كشور به آن توجه گردد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به مباحث مطرح شده در این نشست اشاره كرد: در مورد خوراك دام خصوصاً در مورد ذرت و در بخش خوراك انسان خصوصاً در مورد برنج مباحث مختلفی عنوان شد و تصور می كنم با تجدیدنظر، استانداردهای جدید مدنظر سازمان ملی استاندارد و وزارت جهاد كشاورزی به منظور كنترل و نظارت بیشتر محقق شود.

پیروزبخت در پاسخ به سوالی در خصوص این كه آیا تحریم ها سبب خواهد شد سازمان استاندارد از مواضع خود در ارتباط با تولید و واردات كالاهای استاندارد كوتاه بیاید، اشاره كرد: استاندارد مقوله ای ثابت شده است و به صورت حتم سلامت و ایمنی مردم در اولویت قرار دارد و چه در بخش غذایی و چه در حوزه خودرو، شرایط برای ما فرقی نمی كند و به صورت حتم به سلامت و ایمنی مردم بیشتر از هر چیز دیگری توجه داریم.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص این كه آیا ملاك استانداردهای اتحادیه اروپاست یا استانداردهای دیگری ملاك عمل است؟ بیان كرد: استانداردهای روز اروپا می تواند ملاك عمل ما باشد اما با عنایت به شرایط داخلی نیاز به تغییرات جزئی وجود دارد كه با نظر سایر دستگاه ها اعمال خواهد شد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص این كه آیا استاندارد ذرت های وارداتی یا شیرهای تولید داخل با چالشی مواجه می باشد كه اختلاف نظر بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با وزارت جهاد كشاورزی به وجود آمده است؟ اشاره كرد: در مورد شیر خیلی مسئله ای نداریم اما درباب ذرت مقرر است كار كارشناسی بیشتری صورت گیرد. وزارت جهاد كشاورزی كنترل های لازم را در مورد شیر خام انجام می دهد و سازمان ملی استاندارد باز در واحدهای تولیدی كنترل های لازم را بر شیرهای تولیدی واحدها مدنظر قرار می دهد.
1397/09/24
19:34:44
4631
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , خودرو , دستگاه , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو