مسترکار - دنیای خودرو
در نشست كمیسیون تلفیق بودجه مطرح شد؛

پیش بینی نوبخت برای احداث بیشتر از یك میلیون شغل در سال ۹۸

پیش بینی نوبخت برای احداث بیشتر از یك میلیون شغل در سال ۹۸ مستر كار: یك عضو كمیسیون تلفیق لایحه بودجه كل كشور سال ۹۸، از پیش بینی رییس سازمان برنامه و بودجه برای احداث بیشتر از یك میلیون شغل در سال ۹۸ آگاهی داد.


محمود نگهبان سلامی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری آغازین جلسه كمیسیون تلفیق با حضور محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه، همتی رییس كل بانك مركزی و زنگنه وزیر نفت اظهار نمود: در این نشست دكتر نوبخت سه هدف اصلی بودجه را اشتغال، كاهش فقر مطلق و مهار تورم دانست.
وی ادامه داد: آقای دكتر نوبخت همین طور گفت ۶۵۳۰۰ میلیارد تومان برای احداث یك میلیون و هفتاد و هفت هزار شغل در سال ۹۸ در نظر گرفته شده و همین طور ۱۴ میلیارد دلار با ارز ۴۲۰۰ تومانی برای كالاهای اساسی و دارو.. پیش بینی شده است.
نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس افزود: آقای دكتر همتی باز پیرامون نحوه و میزان تامین ارز مورد نیاز كشور توسط بانك مركزی مطالبی را عنوان نمود و آقای مهندس زنگنه هم مواردی را در مورد درآمدهای نفتی و میزان فروش نفت بیان كرد.
نگهبان با اشاره به پیش بینی لایحه بودجه سال ۹۸ در دو سقف، اظهار داشت: سقف اول ۴۰۷ هزار میلیارد تومان و سقف دوم ۴۴۷ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. همین طور در این لایحه منابع شركت های دولتی، موسسات انتفاعی وابسته به دولت و بانك ها ۷۲ درصد، درآمدهای اختصاصی دولت ۴ درصد و منابع عمومی دولت ۲۴ درصد است.
این عضو كمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ تصریح كرد: در این لایحه اعتبارات هزینه ای ۳۲۰ هزار میلیارد تومان، اعتبارات تملك دارایی سرمایه ای ۶۲ هزار میلیارد تومان و اعتبارات تملك دارایی مالی ۲۵ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است.
وی افزود: در لایحه بودجه درآمدهای مالیاتی ۱۲۶ هزار میلیارد تومان، صادرات رسمی نفتی یك ونیم میلیون بشكه در روز، سهم صندوق توسعه ملی ۲۰ درصد و متوسط قابل وصول هر بشكه نفت صادراتی ۵۴ دلار در نظر گرفته شده است. همین طور نرخ تسعیر ارز كالاهای اساسی ۴۲۰۰ تومان و متوسط نرخ ارز ۵۵۴۴ تومان پیش بینی شده و ۱۴ میلیارد دلار برای كالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشكی و نهاده های دامی و كشاورزی در نظر گرفته شده است.
نگهبان افزود: در لایحه بودجه ۹۸، درآمدهای عمومی ۲۰۸ هزار میلیارد تومان، واگذاری دارایی های سرمایه ای ۱۴۸ هزار میلیارد تومان و واگذاری دارایی های مالی ۵۱ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است.
این نماینده مجلس با اشاره به جلسه امروز كمیسیون تلفیق پشتیبانی از معیشت عمومی و عدالت اجتماعی، افزایش شفافیت و انضباط بودجه ای، پشتیبانی از تولید و اشتغال، توجه ویژه به فرهنگ و افزایش پایداری بودجه در مقابل تحریم ها و شوك ها را از خاصیت های لایحه بودجه در شرایط تحریمی عنوان نمود.1397/10/22
15:31:19
4749
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صادرات , كالا , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو