مسترکار - دنیای خودرو

نظر رئیس كمیسیون صنعت اتاق بازرگانی تهران درباره كانال مالی اروپا

نظر رئیس كمیسیون صنعت اتاق بازرگانی تهران درباره كانال مالی اروپا مستر كار: رئیس كمیسیون صنعت اتاق بازرگانی تهران معتقد می باشد كه راه اندازی كانال مالی مشترك ایران و اروپا قدمی مثبت در راه توسعه فعالیت های اقتصادی ایران به حساب می آید اما برای آنكه میزان تأثیرگذاری این كانال مشخص شود، چگونگی رفتار دو طرف تعیین كننده ترین عامل است.


مهدی پورقاضی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: اتحادیه اروپا سپس چند ماه بحث و گمانه زنی سرانجام كانال مالی مشترك خود با ایران را راه اندازی نمود و هرچند این اتفاق با تاخیرهایی طولانی مواجه گردید اما صرف اجرایی شدنش از نظر سیاسی و تبلیغاتی اهمیتی ویژه دارد.
بگفته وی این كانال هنوز در گام های ابتدایی خود قرار دارد و بعید است اقدام اجرایی در آن صورت گرفته باشد، اما صرف راه اندازی اش از علاقه اروپا به حفظ تعاملات اقتصادی خود با ایران خبر می دهد.
رئیس كمیسیون صنعت اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینكه رفتار دو طرف تعیین می كند كه این كانال مالی تا چه حد اثرگذار خواهد بود، توضیح داد: امروز در هر دو طرف گروه هایی جداگانه فعالند. یك گروه به دنبال بهبود روابط و گروه دیگر به دنبال بر هم خوردن روابط هستند. اروپایی ها تردیدهایی شبیه به چگونگی پیوستن ایران به FATF را مطرح می كنند و ایران معتقد می باشد كه نباید كالاها، میان تحریمی و غیرتحریمی تقسیم شوند.
پورقاضی افزود: اگر گروه هایی كه به دنبال بهبود شرایط و روابط هستند بتوانند نظرات خودرا اجرایی كنند و فشارهای كشورهایی همچون آمریكا كنار زده شود، می توان انتظار داشت این كانال كارایی خاص خودرا داشته باشد.
وی با تاكید بر اینكه باید برای مشخص شدن میزان عملیاتی بودن این كانال، در آینده اظهارنظر كرد، اظهار داشت: فعلاً اروپا اعلام نموده این كانال را برای كالاهایی كه در لیست تحریم های آمریكا قرار ندارد باز كرده و باید دید پس از عملیاتی شدن فاز نخست آیا امكان استفاده گسترده تر از این همكاری بین المللی به وجود می آید یا خیر. آنچه فعلاً مشخص است جنبه تبلیغاتی مثبت این اقدام و البته پیگیری مذاكرات و نظرات دو طرف است كه در آینده نتیجه اش مشخص خواهد شد.1397/11/20
23:28:15
4604
5.0 از 5
تگهای خبر: صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو