مسترکار - دنیای خودرو
مدیر كل شیلات استان مطرح كرد؛

كاهش ذخایر دریایی استان بوشهر

كاهش ذخایر دریایی استان بوشهر به گزارش مستر كار مدیر كل شیلات استان بوشهر اظهار نمود: یكی از اشكالات پیش روی شیلات استان بوشهر، كاهش ذخایر دریایی است.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، عباسعلی زنده بودی اظهار نمود: یكی از طریق های تقویت مدیریت ذخایر دریایی، اجرای طرح دریابست است كه چند سال اخیر در استان بوشهر اجرا می شود. اجرای این طرح یكی از لزوم های دریا است كه تصمیم داریم اجرای آن برای مدت بیشتری ادامه پیدا كند.
مدیركل شیلات استان بوشهر خاطرنشان كرد: طرح زیستگاه های مصنوعی سال های گذشته توسط شیلات استان برای تقویت ذخایر دریایی، اجرا و به علت كمبود اعتبار متوقف شده اما جامعه صیادی با سرمایه شخصی خود و مجوز شیلات این طرح را اجرا می كنند.
وی با اشاره به اینكه این استان با تولید ۲۳ هزار و ۲۰۰ تن میگوی پرورشی، رتبه نخست تولید این آبزی را در سطح كشور به خود مختص كرده است، عنوان كرد: ۱۰ سایت با مساحت ۵۰۰۰ هكتار سطح مفید زیر كشت پرورش میگو در استان بوشهر است كه تصمیم داریم با برنامه ریزی و حمایت دولت این میزان تولید را به ۲ دوره در سال افزایش دهیم.
زنده بودی اضافه كرد: پارسال بیشتر از ۹۰ درصد میگوی پرورشی تولید شده در استان بوشهر به خارج از كشور صادر شده كه با عنایت به زمینه مساعد صادرات این آبزی به كشورهای هدف، دو برابر كردن دوره تولید آن در سال مورد توجه قرار گرفته است.
مدیر كل شیلات استان بوشهر، سرانه مصرف آبزیان دریایی در كشور را ۱۱ كیلوگرم عنوان نمود و اظهار داشت: رویكرد دولت، افزایش سرانه مصرف آبزیان در كشور است.
به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، بندر دیّر در جنوب استان بوشهر واقع شده و با مركز استان ۲۰۸ كیلومتر فاصله دارد؛ دیّر بعنوان بزرگترین بندر صیادی ایران شهرت دارد.1398/01/26
16:30:22
4550
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , سایت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو