مسترکار - دنیای خودرو

عملیات اجرایی شهرك صنعتی پوشاك امسال شروع می شود

عملیات اجرایی شهرك صنعتی پوشاك امسال شروع می شود مستر كار: رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی استان تهران اعلام نمود كه عملیات اجرایی شهرك تخصصی پوشاك در شش ماهه نخست امسال آغاز خواهد شد.


معاون سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران، اوایل سال قبل اعلام نموده بود كه بهره برداری از شهرك تخصصی پوشاك تا اختتام تابستان سال ۱۳۹۷ كلید می خورد و بهره برداری كامل از ۲۰۶ هكتار مساحت مربوط به این شهرك تخصصی، تا آخر سال ۱۳۹۸ طول می كشد. اما اخیراً عضو هیأت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاك ایران اظهار داشت كه تابحال اتفاقی در این پروژه نیافتاده و كار آن تقریباً متوقف شده است.
رئیس جمهوری سال ۱۳۹۵ كلنگ زنی این پروژه را انجام داد و پیشرفت آن در دستور كار قرار گرفت تا بتوان با گردآوری مجموعه ای از واحدهای مختلف صنعت پوشاك، شهرك صنعتی آنرا در محلی به موقعیت جغرافیایی روبروی حرم مطهر امام خمینی (ره) به بهره برداری رساند. شهرك تخصصی پوشاك نخستین شهركی است كه برمبنای نیاز داخلی طراحی شده و سراسر زنجیره تولید پوشاك از تأمین مواد اولیه، مد، طراحی و… را شامل می شود.
در این رابطه صابر پرنیان - رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی استان تهران- در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه صنعت پوشاك درآمدزا و اشتغال زا است، زنجیره ارزش بالا دارد و می تواند قاچاق را كم كند، اظهار داشت: در شش ماهه نخست امسال عملیات اجرایی این پروژه شروع می شود، اما زمان دقیق افتتاح این پروژه مشخص نیست؛ چونكه پس از آغاز عملیات اجرایی باید زیرساخت ها فراهم گردد و شهرك به صاحبان صنایع واگذار شود تا سرمایه گذاری ها صورت گیرد و در نهایت شهرك افتتاح شود.
وی ادامه داد: هم اكنون این پروژه در مرحله ستاندن مجوز و اتمام مراحل اداری است و با اختتام این مراحل شهرك صنعتی پوشاك بعنوان یك الگوی موفق در تولید و صنعت در سال رونق تولید به بهره برداری خواهد رسید.
پرنیان همین طور علت تأخیر در بهره برداری از شهرك صنعتی پوشاك را بروكراسی های اداری عنوان و اظهار نمود: بروكراسی های اداری در مواردی مانع رونق تولید است و دستگاه های اجرایی و متولی باید به بخش های تولیدی كمك كنند.
همین طور فتحعلی محمدزاده - معاون فنی سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران - در توضیح علت این تأخیر اظهار نمود: پس از تعیین مكان برای تأسیس یك شهرك صنعتی سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی باید از حدود ۱۸ دستگاه اجرایی استعلام بگیرد كه در تأسیس شهرك صنعتی پوشاك دریافت استعلام از چند دستگاه طولانی شد.
وی با اشاره به موقعیت مكانی خوب این شهرك در پایتخت و نگاه به جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در آن، اشاره كرد كه در شهرك صنعتی پوشاك تمام مراحل آموزش، طراحی و تولید با فناوری های روز صورت خواهد گرفت و نوع تكنولوژی و دانشی كه در این شهرك به كار گرفته می شود با مسائل زیست محیطی همخوان است و مقرر است واحدهای تولیدی كه آنجا مستقر می شوند فاقد بار آلایندگی باشند.1398/01/30
13:57:41
4593
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو