مسترکار - دنیای خودرو
رئیس سازمان استاندارد اعلام كرد

تقلب بیشتر از بی كیفیتی نگرانمان می كند

تقلب بیشتر از بی كیفیتی نگرانمان می كند به گزارش مستر كار رئیس سازمان استاندارد اعلام نمود كه دریافت نشان استاندارد حد مجاز آلاینده ها در محصولات كشاورزی كاملاً برای بهره برداران این بخش مجانی خواهد بود و برپایه آنچه در مجامع داخلی و بین المللی مطرح كرده ایم، نگرانی ما درباره محصولات كشاورزی بیشتر از آن كه در زمینه بی كیفیتی باشد، از تقلب است كه سبب پایین آمدن اعتبار ایرانی خواهد شد.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، نیره پیروزبخت در مراسم رونمایی از سامانه دریافت نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات كشاورزی اظهار نمود: كیفیت، اصالت و ایمنی غذا همچون نكات مهمی است كه همواره جزو دغدغه ها و نگرانی های ما در زمینه محصولات كشاورزی بوده است. بگونه ای كه در زمینه كیفیت روی ضایعات، خواص مختلف مثبت و منفی آلودگی ها، رنگ، طعم و دیگر معیارهای كیفی یك محصول كشاورزی و غذایی تاكید می نماییم و در زمینه ایمنی غذا همه پارامترهای درگیر در این زمینه را مورد توجه ویژه قرار می دهیم. این مسئله در همه دنیا رعایت می شود و برخی از محصولات كشاورزی به همین سبب اجازه ورود به كشورها را پیدا نمی كنند.
رئیس سازمان استاندارد، با اشاره به بهداشت ضعیف در زنجیره غذایی، استفاده از مواد شیمیایی، نگهداری نامناسب و غیره بعنوان دغدغه های اصلی در زمینه ایمنی غذا اظهار داشت: آنچه همواره روی آن تاكید ویژه داشتیم، توجه به اصالت غذاست كه در همین زمینه هم با پیشنهاد به كدكس توانسته ایم استانداردهای غذایی مربوط به اصالت در دستور كار قرار دهیم كه ما از ایران هم مسئولیت آنرا برعهده داریم چونكه بیشتر از آنكه از بی كیفیتی محصولات غذایی رنج ببریم و نگران باشیم از تقلب در این زمینه رنج می بریم.
وی اظهار داشت: از راه این سامانه همه كشاورزان و بهره برداران می تواند به صورت مجانی نسبت به دریافت نشان حد مجاز آلاینده ها تولیدات خود اقدام نمایند و اگر كشاورزی به این مورد ورود پیدا نكند و در مقابل آن مقاومت كند، در آینده با مشكل فروش محصول خود مواجه خواهد شد و مجبور است با فرهنگ سازی به این عرصه وارد شود، چونكه خود بهره برداران، مصرف كنندگان محصولات كشاورزی هستند.1398/02/10
14:05:18
4455
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , كیفیت , مجاز , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو