مسترکار - دنیای خودرو

اقدامات آموزشی لیفت و اوبر در زمینه امنیت سفر

اقدامات آموزشی لیفت و اوبر در زمینه امنیت سفر به گزارش مستر كار مبحث امنیت یكی از چالش های پیش روی هر سیستم حمل ونقلی است.به گزارش مستر كار به نقل از مهر، در میان سیستم های مختلف حمل ونقلی، تاكسی های اینترنتی با قابلیت هایی مانند رصد آنلاین، بررسی موقعیت مكانی و سوابق رانندگان توانسته اند تا حدود زیادی اطمینان خاطر را در میان مسافرانشان فراهم نمایند. اما نكته ی دیگری كه نباید از آن غافل شد این است كه بخشی از مسئله تأمین امنیت بر عهده مسافر است كه باید با فرهنگ سازی و آموزش آنرا ارتقا داد.
اخیراً بعد از آنكه یكی از مسافران اوبر به جای خودروی این سامانه به اشتباه سوار ماشین دیگری شد و در این سفر جان خویش را از دست داد، این شركت و همتای دیگرش، یعنی شركت لیفت، اعلام نمودند كه برنامه های جدیدی برای افزایش امنیت در این سامانه ها دارند. این برنامه ها علاوه بر تغییراتی كه در اپلیكیشن است، بخش آموزش و فرهنگ سازی را هم در بر می گیرد.
آموزش در دانشگاه
اوبر پس از این اتفاق اعلام نمود كه در یك همكاری با دانشگاه كارولینای جنوبی تلاش دارد آگاهی عمومی در مورد امنیت سفر را افزایش دهد. سخنگوی اوبر در ارتباط با این اتفاق اظهار داشت: «ما از سال ۲۰۱۷ سعی كردیم تا به مردم در مورد شناسایی رانندگان جعلی آموزش دهیم. با تمام وجود از اتفاقی كه افتاد متاسف هستیم و همدری عمیق خویش را با خانواده این فرد اعلام می نماییم.».
به نظر می رسد اوبر تلاش دارد با برگزاری كمپین ها و راه اندازی قابلیت های جدیدی مثل ارسال پوش نوتیفیكیشن برای مسافران پیش از سوار شدن به خودرو، به افزایش امنیت در ناوگانش توجه نشان دهد. سخنگوی لیفت هم ضمن اشاره به اینكه امنیت جامعه بالاترین اولویت این سامانه است اظهار داشت: «برای داشتن قابلیت ها و قوانینی كه به وسیله آنها بتوانیم از رانندگان و مسافران مان حفاظت نماییم به سختی می كوشیم.»
قبل از سوار شدن به این نكات توجه كنید:
این در حالی است كه هر مسافری كه از سامانه های هوشمند حمل و نقل استفاده می نماید باید پیش از سوار شدن این ۳ نكته را رعایت كند: ۱. كنترل پلاك خودرو ۲. تطبیق مدل و رنگ خودرو ۳. مقایسه عكس راننده در اپلیكیشن با چهره فرد داخل خودرو. این موارد كمك می نماید تا شما اطمینان حاصل كنید كه درست سوار شده اید.
اگر مسافر تاكسی های اینترنتی در ایران هستید و مشتری پر و پا قرص سامانه هایی مانند اسنپ به شمار می روید، پیشنهاد می نماییم راهكارهای افزایش امنیت در مسافرت با اسنپ را در بلاگ این سامانه از دست ندهید.

1398/03/04
23:27:04
4629
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو