مسترکار - دنیای خودرو

بدری: مسئولان وزارت كشاورزی پاسخگوی خسارت های وارد شده به كشاورزان باشند

بدری: مسئولان وزارت كشاورزی پاسخگوی خسارت های وارد شده به كشاورزان باشند به گزارش مستر كار نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشكلات كشاورزان و با انتقاد از نوسانات قیمت محصولات كشاورزی، اظهار داشت: این مورد خساراتی به كشاورزان وارد می نماید كه مسئولان وزارت كشاورزی باید در این خصوص پاسخگو باشند.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، صدیف بدری، نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (یكشنبه ) مجلس شورای اسلامی، اظهار نمود: كشاورزی همچون اركان اصلی كشور در دهه اخیر دارای رشد مطلوبی بوده است، ولی هنوز چالش های اساسی پیش روی این حوزه قرار دارد. چالش هایی كه با عدم برنامه ریزی صحیح مدیران این بخش به بحران تبدیل می شود.
وی ادامه داد: یكی از مهم ترین مسائل این حوزه عدم توازن در تولید محصولات كشاورزی است كه گاهی اوقات باعث افزایش ناگهانی قیمت ها در بازه كمبود تولید می شود و گاهی هم منجر به كاهش ناگهانی قیمت ها در بازه مازاد تولید می شود. این مشكلات كشاورزی و نوسانات در قیمت محصولاتی همچون سیب زمینی و پیاز و مشكلاتی در مبحث كشت هندوانه كشاورزان بیچاره را به این نتیجه می رساند كه محصولات خویش را با دست خود به زیر شخم ببرند. مسئول این خسران كیست؟
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود، تصریح كرد: مسئولان جهاد كشاورزی باید پاسخگوی این فجایع باشند. ریشه مدیریت ناكارآمد در شرایط كمبود یا مازاد محصولات كشاورزی در ناآگاهی از میزان تولید و ذخایر در مورد محصولات كشاورزی ایجاد مشكل می كند. اطلاعات دقیق از میزان تولید و ذخایر محصولات می تواند برآورد صحیح از نیاز جامعه در صورت ضرورت ذخیره و حتی صادرات در مواقع مازاد تولید و یا واردات در مواقع كمبود تولید را تسهیل كند. در این شرایط مجلس شورای اسلامی با اشراف به اهمیت این مورد گام هایی را در این عرصه برداشته است و در جهت ایجاد بستر زیرساخت های لازم مانند سامانه اطلاعات گامی موثر برداشته است. مدیران این بخش اطلاعاتی را در عرصه تولید ذخیره و انبار به دست می آورد ولی شاهد می باشیم كه این اطلاعات در جهت برنامه ریزی كه از جانب جهاد كشاورزی مطرح می شود با واقعیت این حوزه فاصله دارد كه این شكاف باعث نوسانات قیمت محصولات كشاورزی می شود.
بدری در انتها صحبت های خود افزود: آقای وزیر كشاورزی! كشاورزان اردبیل به سفارش مدیران شما مبادرت به كشت سیر كرده اند، اما در زمان برداشت و عرضه این محصول با مازاد عرضه و قیمت پایین زیر هزار تومان رو به رو شده اند. این مورد برای این عزیزان فاجعه است.
منبع:

1398/03/19
15:21:58
4518
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو