مسترکار - دنیای خودرو

آرام بند، فروش ویژه

آرام بند، فروش ویژه مستر كار: آرام بند یا Door closer یا آرام بند در وسیله ای كه به صورت مكانیكی به آرام بسته شدن در كمك می نماید.به گزارش مستر كار به نقل از مهر، بستن شدن در توسط فنر در «آرام بند» یا « Door closer» انجام می شود. ارام بند در بر طبق وزن در به چند گروه اصلی تقسیم می شوند. یك گروه تا وزن ۴۵ كیلو، از ۴۵ كیلو تا ۶۰ و از ۶۰ كیلو تا ۸۰ كیلو و ۸۰ كیلو تا ۱۲۰ كیلو و دسته آخر از ۱۲۰ كیلو به بالا طبقه بندی می شوند.
ارام بند شاید با اسم های مختلفی در بازار شناخته شود بعنوان مثال جك در، فنر در. بعضی از ارام بندها سه مرحله ای هستند به این معنا كه ارام بند، درب را در ۳ مرحله از لحاظ سرعت می بندد. جك سه مرحله ای بیشتر برای قفل های برقی استفاده می شود، به این علت كه قفل های برقی قدرت بیشتری برای بسته شدن نیاز دارن به همین خاطر از ارام بند سه مرحله ای یا آرام بند با ضربه آخر استفاده می نمایند.
اگر بخواهیم ارام بند را برای قفل های برقی استفاده نمائیم و از جك ۲ مرحله ای استفاده نمائیم. ارام بندهای ۲ مرحله درب را با سرعت بیشتری می بندن و در مرور زمان موجب لطمه به قفل برقی و در می شوند بعلاوه بسته شدن در با صدای بیشتری انجام می شود
ارام بندها به دو دسته كلی ۱- آرام بند بازویی ۲- ارام بند ریلی طبقه بندی می شوند. قابل ذكر است كه ارام بندهای بازویی از قدرت بیشتری نسبت به ارام بند ریلی برخورداد هستند. از اجزای تشكیل دهنده آرام بند می توانیم به پیچ تنظیم سرعت، بازو / ریل (نسب به نوع آرام بند)، پاشنه یا كفشك بازویی اشاره نمود.

عملكرد ارام بند به این صورت است كه بعد از باز شدن در نسبت به بسته شدن در به صورت مكانیكی عمل می كند بدین سان كه یك جك هیدرولیكی مانع از سرعت گرفتن و ضرب درب با چهارچوب می شود البته قابل ذكر است كه در تا نزدیكی چهارچوب كمی سرعت دارد ولی در نزدیكی درگیر شدن، قفل در با در، سرعت درب كاسته می شود.
انتخاب ارام بند مناسب یكی از مشكل هایی است كه همیشه خریداران را به زحمت انداخته است.
اولین ملاك انتخاب برای ارام بند وزن درب مورد نظر بوده و ملاك دوم عرض درب است. همین طور كه در بالا توضیح دادیم ارام بندها به چند بخش از لحاظ وزنی تقسیم می شوند.
موضوع بعدی تكنولوژی های به كار رفته در آرام بند هاست كه بعضی از آنها اصطلاحاً استپ دارند یعنی می توانید در را در زاویه ۹۰ درجه یا نزدیك به آن متوقف كنید و یا مثلاً برخی آرام بندها در چهارچوب در كارگذاشته می شوند یا اینكه بعضی از آنها اصلاً مشخص نیستند برای اینكه لولای در به شكلی طراحی شده كه خود كار آرام بند را می كند كه همان لولای آرام بند نام دارند
شما می توانید برای مشاوره و خرید آرام بند به فروشگاه اینترنتی یراق / yaragh.com بازگشت كنید. این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1398/04/06
11:23:38
4600
5.0 از 5
تگهای خبر: تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو