مسترکار - دنیای خودرو
در واكنش به گزارش مهر انجام شد

انتشار جزئیات معاملات اوراق تسهیلات مسكن، افت44درصدی ارزش معاملات

انتشار جزئیات معاملات اوراق تسهیلات مسكن، افت44درصدی ارزش معاملات به گزارش مستر كار جزئیات معاملات اوراق تسهیلات مسكن تیرماه امسال نشان داده است ارزش معاملات این اوراق در تیرماه نسبت به ماه پیش از آن 44 درصد كاهش یافته است.به گزارش مستر كار به نقل از مهر، به دنبال انتقاد خبرگزاری مهر در گزارشی با عنوان «سقوط آزاد قیمت اوراق تسهیلات مسكن / نرخ تسه در كانال ۳۰ هزار تومان» به عدم انتشار جزئیات معاملات اوراق تسهیلات مسكن خرداد ماه توسط فرابورس اشاره كرده بود؛ به دنبال آن، فرابورس در گزارش تازه خود، این نقیصه را جبران كرد.
همانگونه كه در گزارش خبرگزاری مهر نیز اشاره شده بود، در گزارشی كه فرابورس ایران از جزئیات معاملات انجام شده در همه گروه های كالایی و خدماتی همچون ابزارهای نوین بازار سرمایه خصوصاً اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسكن در خرداد ماه امسال منتشر نموده بود، خبری از حجم، تعداد و ارزش معاملات اوراق تسهیلات مسكن با نمادهای معاملاتی تسه و تملی نبود؛ اما شركت فرابورس ایران در گزارشی كه بتازگی درباب معاملات تیرماه منتشر نموده، همه جزئیات درج شده است.
كاهش معاملات اوراق تسهیلات مسكن
بر اساس آنچه فرابورس در گزارش معاملات تیرماه منتشر نموده، در بخش بازار ابزارهای نوین مالی ماه گذشته، ۴۹ میلیون ورقه بدهی به ارزش ۳۹ هزار و ۱۹۲ میلیارد ریال معامله شد كه نسبت به تیرماه ۹۷ از رشد معاملات اوراق بدهی حكایت داشت. حجم و ارزش معاملات صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله نیز بیشتر از ۲۰۰ درصد در تیرماه امسال رشد كرد.
رونق معاملات ETF ها و اوراق بدهی در ماه قبل در حالی است كه اوراق تسهیلات مسكن به دنبال دادوستد ۱.۷ میلیون ورقه از این اوراق به ارزش ۷۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، كاهش ۱۴ درصدی حجم و ۴۴ درصدی ارزش معاملات را تجربه نمود.
خاطرنشان می شود در خرداد ماه امسال نیز حجم معاملات اوراق تسهیلات مسكن نسبت به خرداد ۹۷ كاهش ۲۱ درصدی و از نظر ارش نیز كاهش ۴۲ درصدی داشته است.

1398/05/07
22:53:22
4572
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو