مسترکار - دنیای خودرو

قیمت چای شدت گرفت، كیلویی۳۰ تا ۱۲۰ هزار تومان!

قیمت چای شدت گرفت، كیلویی۳۰ تا ۱۲۰ هزار تومان! به گزارش مستر كار گشت و گذاری در بازار چای تهران نشان داده است كه قیمت چای ایرانی و خارجی از كیلویی ۳۰ هزار تومان تا ۱۲۰ هزار تومان متفاوت می باشد و این فاصله چهار برابری نرخ ها در حالی اتفاق افتاده كه خیلی از فروشندگان چای، قیمت های بالای خویش را روی محصول درج نمی كنند و در واقع هر جور دلشان بخواهد، آن را می فروشند!


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، در هفته های گذشته قیمت چای خارجی در بازار افزایش یافت كه به قول حبیب جهان ساز - رئیس سازمان چای كشور - حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات این محصول دلیل افزایش قیمت آن بوده است.
اما گشت و گذاری در بازار نشان داده است كه بیشتر از آنچه كه باید، قیمت چای افزایش یافته و انگار كسی نیست كه بر این بازار نظارت كند. در همین رابطه رئیس سازمان چای تاكید كرده است: " باآنكه چای مشمول قیمت گذاری نیست، اما نباید مشمول رهاسازی هم بشود".
طبق بررسی های میدانی صورت گرفته هم اكنون قیمت هر كیلوگرم چای ایرانی در بازار تهران از حدود ۳۰ هزار تومان تا كیلویی ۶۰ هزار تومان متفاوت می باشد و قیمت چای خارجی هم از كیلویی ۵۰ هزار تومان آغاز می شود و تا ۱۲۰ هزار تومان هم در بازار چای تهران فروخته می شود.
البته خیلی از واحدهای صنفی فروشنده چای در بورس چای تهران واقع در خیابان مولوی، روی محصولاتی كه قیمت های بالاتر از ۱۰۰ هزار تومان دارد، اتیكت قیمت نمی گذارند و هر جور دلشان بخواهد آن را می فروشند كه ننوشتن قیمت روی محصولات هم یكی دیگر از تخلفات صنفی است، كه اتاق اصناف ایران و دیگر دستگاه های نظارتی باید با آن برخورد كنند.

گزارش تصویری زیر مربوط به بازدید میدانی امروز (شنبه) از بورس چای تهران در خیابان مولوی است:
منبع:

1398/05/12
17:44:56
4442
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو