مسترکار - دنیای خودرو
عضو شورای مركزی بنیاد گندم كاران:

امسال هزینه های حمل گندم سرسام آور بود

امسال هزینه های حمل گندم سرسام آور بود به گزارش مستر كار عضو شورای مركزی بنیاد گندم كاران كشور با تاكید بر اینكه در حمل و خرید گندم امسال مشكلی وجود نداشته است، گفته، هزینه های حمل گندم امسال سرسام آور بود و این یك ظلم مضاعف به كشاورزان است اما با این وجود كشاورزان مظلوم شهرستان دم بر نیاوردند كه این نیازمند حمایت جدی مسئولین از كشاورزان است.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، سیدحسین رحیمی، در نشست رئیس جهادكشاورزی با فعالان فضای مجازی كه در سالن جلسات شهدای گمنام فرمانداری بیجار برگزار شد، با اشاره به اینكه قیمت پیشنهادی گندم طبق محاسبه های مختلف نباید هر كیلو كمتر از ۲ هزار و ۵۰۰ تومان باشد، اظهار نمود: قیمت كمتر از این مبلغ سبب می شود كاهش تولید گندم در شهرستان بیجار و كشور را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: پیشنهادات و تصمیمات قیمت گندم باید از جانب شهرستان بیجار كه قطب تولید گندم در كشور است گرفته شود.

عضو شورای مركزی بنیاد گندم كاران كشور با اشاره به كیفیت بالای گندم شهرستان بیجار، اظهار داشت: طبق آزمایشات انجام شده كیفیت گندم شهرستان بیجار چندین برابر كیفیت گندم سایر كشور است و این گندم را می توان گوهر گران بها خواند.

وی با اشاره به بازدید معاون وزیر جهاد كشاورزی از سیلو ها، مراكز خرید گندم، كارخانه آرد و كارخانه نان صنعتی شهرستان بیجار، خاطرنشان كرد: گلایه مندیم از مدیران شهرستانی كه این بازدید ها را در سكوت خبری و به دور از حضور خبرنگاران برگزار می كنند.

رحیمی با ذكر اینكه تخصیص آب به مزارع شهرستان بیجار در سال های گذشته در حد وعده باقی مانده است، افزود: مطالبات و پیگیری های تخصیص آب از سد سیاه زاخ باید از شهرستان بیجار پیگیری شود.

رئیس انجمن كشاورزان خبره استان كردستان با اشاره به اینكه كشاورزان شهرستان بیجار جویای كشاورزی نوین هستند، خاطرنشان كرد: تسهیلات پرداخت شده به كشاورزان با سود ۱۵ درصد است كه این میزان سود برای كشاورزان مانند سم عمل می كند.

رئیس نظام صنفی كشاورزان شهرستان بیجار با اشاره به اینكه ۱۸ هزار نفر كشاورز كردستانی عضو نظام صنفی كشاورزان هستند افزود: به جهت رفاه كشاورزان، صدور پروانه از سال ۸۶ هیچ نوع افزایش قیمتی نداشته است.


منبع:

1398/05/14
14:26:24
4355
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو