مسترکار - دنیای خودرو
گزارش اختصاصی مستر كار از سین كیانگ

اقدامات دولت چین برای پیشرفت اقتصادی در سرزمین اویغورها

اقدامات دولت چین برای پیشرفت اقتصادی در سرزمین اویغورها مستر كار: استراتژی ˮتوسعه غرب چینˮ در سال 2000 میلادی با هدف برطرف نمودن عدم تعادل و نابرابری منطقه ای بوسیله بهبود ارتباط میان مناطق فقیر غرب با شرق تجاری چین و بازارهای برون مرزی اتخاذ شد. در همین راستا، ابتكار عمل ˮیك كمربند یك جادهˮ می خواهد به صورت ویژه به استان سین كیانگ در بهبود وضعیت اقتصادی اش كمك نماید و آنرا به كشورهای همسایه همچون قزاقستان، روسیه و در نهایت اروپا مرتبط سازد.


به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا، دولت پكن در امتداد معرفی و رونمایی از اقداماتش در منطقه سین كیانگ (شین جیانگ) و مقابله با تحریكات و بدگویی های غرب از عملكردش در قبال مسلمانان، گروهی رسانه ای از كشورهای مختلف را میزبان بود تا جنبه های جدیدی از منطقه را از منظر شكوفایی و پیشرفت، بازگو كند.


بگفته مقامات دولت چین، استان سین كیانگ منطقه مركزی ابتكار عمل یك كمربند و یك جاده است و پلی میان آسیا و اروپا شمرده می شود. این مقامات می گویند توسعه اقتصادی بسیار حائز اهمیت می باشد و اولین هدف آن هم داشتن زندگی بهتر است.
در همین راستا دولت محلی استان سین كیانگ به كمك دولت پكن دست به اقدامات مختلفی همچون تاسیس چندین كارخانه در حوزه های مختلف و همین طور راه اندازی چندین پروژه در شهرستان های سراسر استان سین كیانگ زده تا به كمك این اقدامات ضمن توسعه اقتصادی این منطقه، برای ساكنان این استان نیز فرصت شغلی ایجاد كند تا بتواند طبق هدفش تمامی افراد زیرخط فقر را بالا كشیده و فقر در غرب كشور را ریشه كن كند.
یكی از این اقدامات تاسیس كمپانی خودروسازی جی ای سی GAC است. گروه خودروسازی گوانگ ژو در مارس سال ۲۰۱۶ میلادی تصمیم گرفت تا با همكاری مقامات استان های سین كیانگ و گوانگ دونگ، كمپانی "جی ای سی موتور" را در شهر اورومچی، مركز استان سین كیانگ تاسیس كند تا به درخواست ابتكار عمل یك كمربند و یك جاده و اجرای سیاست كمك صنعتی به سین كیانگ پاسخ دهد. گروه خودروسازی گوانگ ژو همین طور تصمیم گرفت تا برای ساخت یك كمپانی خودروسازی در سین كیانگ سرمایه گذاری كند. در اول سپتامبر سال ۲۰۱۶ میلادی شاخه جی ای سی موتور استان سین كیانگ ثبت گردید تا محصول این كمپانی به نام "ترامپچی" (Trumpchi) را تولید نماید. كل سرمایه گذاری صورت گرفته در این پروژه ۱.۰۸۷ میلیارد یوآن است. در آینده پروژه جی ای سی موتور به بازارهای كشورهای حاضر در ابتكار عمل یك كمربند و یك جاده توسعه خواهد یافت تا در كشورهای آسیای مركزی نیز به فروش برسد. هم اكنون این كمپانی یك دفتر فروش در آسیای مركزی تاسیس كرده تا به ورود و معرفی محصول ترامپچی در جهان سرعت بخشد.
خودروی ترامپچی جی ای سی


منبع:

1398/05/18
16:39:05
4740
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو