مسترکار - دنیای خودرو

تولید پایدار باید تقاضامحور باشد

تولید پایدار باید تقاضامحور باشد مستر كار: وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: اگر بناست تولید پایدار، اقتصادی و با هزینه كم و درآمد بیش تر صورت گیرد و بهره وری را افزایش دهیم، باید محصولی كه تولید می شود، در قالب یك قرارداد و زنجیره جای گیرد و تقاضا محور باشد.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، محمود حجتی امروز در آیین افتتاح نخستین كارخانه تحقیقاتی، تولید خوراك دام، طیور و آبزیان در كشور، اظهار نمود: غفلت ما نباید باعث صدمه به نظام و انقلاب اسلامی شود؛ زمزمه هایی در گوشه و كنار در فضای مجازی و رسانه های بیگانه صورت می گیرد كه نباید تحت تاثیر قرار گرفت.
وزیر جهاد كشاورزی افزود: باید نقدها بیان شوند ولی باید حواس خویش را جمع نماییم چونكه افرادی قصد دارند اصل نظام را از ما بگیرند.
حجتی با اشاره به تولید ۲۵ هزار تن محصولات آبزی پروری در چهار محال و بختیاری، خاطرنشان كرد: در سه استان شمالی كشور تنها ۱۷ هزار تن ماهی استخوانی تولید می شود.
وی اظهار داشت: هم باید تولید صورت گیرد هم زنجیره تولید وجود داشته باشد، اگر محصولی را تولید نماییم ولی فرآوری و تقاضا را در نظر نگیریم بطور قطع محصول تولیدی بر روی دست ما می ماند.
وزیر جهاد كشاورزی بیان كرد: اگر بناست تولید پایدار، اقتصادی و با هزینه كم و درآمد بیش تر صورت گیرد و بهره وری را افزایش دهیم، باید محصولی كه تولید می شود در قالب یك قرارداد و زنجیره جای گیرد و تقاضا محور باشد.
وی با اشاره به این كه زنجیره تولید دارای حلقه های بسیاری است، اضافه كرد: مجموعه تولید خوراك دام، طیور و آبزیان فرادانه توانسته با مدیریت خوب، ظرفیت هایی در كشور ایجاد و هموطنانی در سراسر كشور را بسیج كنند.
حجتی اظهار داشت: امكان دارد اختلاف نظر و سلیقه داشته باشیم ولی همه متعلق به یك كشور، مملكت و استان هستیم، باید با همدلی و همكاری كه در گذشته بوده كشور و استان را ساخت و توسعه داد. هر جا متكی به خود بوده ایم و از فكر، توانایی و ظرفیت كشور بهره برده ایم موفق بودیم.
وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه امروز نیروی انسانی سرآمد كشورهاست، تصریح كرد: از نظر توانایی باید اقداماتی انجام دهیم تا مایه افتخار برای نسل های آینده باشیم.
بهره برداری و كلنگ زنی ۵۳ طرح بخش كشاورزی در چهارمحال و بختیاری
با حضور وزیر جهاد كشاورزی و مسؤلان استانی ۵۳ طرح بخش كشاورزی در حوزه های آب و خاك، تولیدات دامی، تولیدات گیاهی، شیلات و آبزیان با اعتبار هزینه شده ۱۶۵ میلیارد تومان كلنگ زنی و راه اندازی شد.
علی كاظمی باباحیدری ۲۱ شهریورماه در این مراسم، اظهار نمود: یكی از نهادها، وزارتخانه ها و سازمان ها كه می تواند با تحریم ها مقابله جدی كند، جهاد كشاورزی است.
نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، كیار و كوهرنگ در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: افزایش سطح زیر كشت بخش كشاورزی نوعی اقتصاد مقاومتی است.
وی افزود: برای نگاه به درون باید به بنیه علمی توجه ویژه صورت گیرد.
كاظمی با اشاره به اینكه پایه استان كشاورزی، دامپروری و دامداری است، خاطرنشان كرد: اگر می خواهیم به سمت صنعت پیش رویم باید به دنبال صنایع تبدیلی محصولات تولیدی در بخش كشاورزی پیش رویم، گرچه این زنجیره ها در حال تكمیل شدن است.
وی تصریح كرد: بایستی دولت توجه ویژه تری به بخش كشاورزی، دامداری و دامپروری داشته باشند، اگر خط اعتباری توسعه در این زمینه اختصاص داده شود بطور قطع ارزش افزوده خوبی نصیب استان خواهد شد.
به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، كارخانه بسته بندی ماهی سردابی با اعتبار هزینه شده ۱۰ میلیارد تومان و اشتغال ۳۵ نفر راه اندازی شد.
1398/06/22
14:55:16
4780
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو