مسترکار - دنیای خودرو
رییس اتحادیه فروشندگان خودرو:

خودروها دپو شده اند، قیمتها باید كاهش یابد

خودروها دپو شده اند، قیمتها باید كاهش یابد مستر كار: رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران از دپوی خودروهای وارداتی از جانب برخی شركتهای واردكننده خودرو اطلاع داده و تصریح كرد كه قیمت این محصولات باید كاهش یابد.


سعید موتمنی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: برخی شركتهای واردكننده خودرو با هدف افزایش قیمت ها سایت فروش خویش را بسته اند بنابراین عرضه در بازار خودرو به شدت كاهش یافته و قیمت ها رشد شدیدی داشته است.

وی با اشاره به اینكه قیمت خودروهای وارداتی هم اكنون نسبت به چند ماه گذشته به صورت میانگین رشد ۴۰ تا ۵۰ درصدی داشته است، تصریح كرد: شركتهای واردكننده خودرو از چندی قبل عرضه این محصولات را متوقف كردند تا با تعیین تكلیف تعرفه های جدید واردات خودرو، این محصولات را با نرخ جدید ارز و تعرفه های جدید بفروشند در حالیكه این خودروها در گذشته و با نرخ ارز و تعرفه قبلی وارد شده اند.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران ادامه داد: عرضه هر كالایی در بازار محدود شود قیمت آن افزایش می یابد كه دقیقا همین اتفاق برای خودروهای وارداتی افتاده است.

وی اضافه كرد: بعنوان مثال خودروی رنوكلئوس مدل ۲۰۱۸ كه چند ماه پیش از جانب شركت واردكننده به قیمت ۲۱۸ میلیون تومان پیش فروش می شد هم اكنون به ۲۹۸ میلیون تومان افزایش یافته است.

موتمنی با اشاره به اینكه متاسفانه نظارت درستی بر بازار خودرو وجود ندارد، خاطرنشان كرد: سازمان های نظارتی باید شركتهای واردكننده خودرو را ملزم به آغاز عرضه محصولات با قیمت های مناسب كنند. در صورت عرضه خودرو در بازار قیمت ها متعادل شده و كاهش خواهد یافت.
1396/10/19
23:43:58
4835
5.0 از 5
تگهای خبر: بازار خودرو , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو