مسترکار - دنیای خودرو
رحمانی خبر داد:

افزایش بازگشت ارز حاصل از صادرات، خودروسازان به سمت شركای جدید بروند

افزایش بازگشت ارز حاصل از صادرات، خودروسازان به سمت شركای جدید بروند به گزارش مستر كار وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: سیاست دولت این است كه هیچ تصمیمی را بدون مشورت با بخش خصوص اتخاذ نكند و وزارت صمت هم بر همین روند كار می كند.


به گزارش مستر كار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی بیان كرد: مشورت در دین ما هم سفارش شده و روال وزارت صمت هم بر همین روند است و لزوم این مهم به همه معاونت ها و مدیران زیرمجموعه هم اكیداً سفارش شده است.
وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد نظارت بر قیمت مصرف كننده و تولیدكننده اضافه كرد: سامانه جامع انبارها برای ایجاد نظارت به راه افتاده است، انبارها در این سامانه شناسایی شده است و بسیاری از كالاها در حال ثبت هست كه به تدریج كامل می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گـفت: سامانه های رصد و كنترل كالا از مبدا (تولیدكننده) تا مقصد (مصرف كننده) در حال راه اندازی و تكمیل هستند و سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان مكلف به نظارت در این حوزه می باشد.

برنامه ریزی برای تنظیم بازار شب عید
رحمانی در مورد تصمیم ستاد تنظیم بازار برای خرید سیب از كشاورز با نرخ مناسب، اضافه كرد: در جهت تنظیم بازار برای ذخیره شب عید و مصرف مردم، سازمان تعاون روستایی موظف شد كه كار خرید و ذخیره سازی لازم را برای این محصول انجام دهد.
او در مورد مزایای این تصمیم هم خاطرنشان كرد: قیمت سیب در كشور پایین آمده بود كه این مورد سبب تلف شدن محصول و ضرر به تولیدكننده ها شده بود و این تصمیم جدید برای خرید و همینطور تامین تسهیلات برای خرید تضمینی به خصوص برای واحدهای كنسانتره سازی، هم به نفع مصرف مردم در شب عید و هم تولیدكنندگان و باغداران ذینفع شد.

تولید مشترك خودرو در برنامه است
وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد تولید خودرو های مشترك با دیگر كشورها، اظهار داشت: تولید مشترك خودرو همواره در برنامه بوده و این همكاری ها باید باشد، در گذشته هم با برخی شركت ها این همكاری وجود داشته است، البته برخی در دوران تحریم هم عملكردشان مورد رضایت نبوده و و قاعدتاً به شركت های خودرویی كشورمان سفارش كردیم به سمت شركا و كشورهای جدید بروند.
رحمانی در مورد بازگشت ارز حاصل از صادرات هم بیان كرد: در شش ماهه اول امسال از سال قبل به مراتب چرخه بازگشت ارز فعال تر بوده و ارز بیشتری بازگشته است و صادركنندگان هم موقع صادرات تعهد می دهند كه ارز برگردد.1398/07/23
15:43:35
4295
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو