مسترکار - دنیای خودرو

ایران، رتبه ۲۱ استاندارد ایزو را در جهان دارد

ایران، رتبه ۲۱ استاندارد ایزو را در جهان دارد مستر كار: كشور ایران هماهنگی بسیار خوبی با استاندارهای بین المللی دارد و رتبه 21 استاندارد ایزو را بین 163 كشور كسب كرده است.


رییس سازمان ملی استاندارد ایران روز یكشنبه در حاشیه دیدار با استاندار قزوین به خبرنگاران اظهار داشت: استانداردهای كشور ایران هماهنگی بسیار زیادی با استاندارهای بین المللی دارد و ما توانسته ایم جایگاه بسیار بالایی در سازمان ایزو بعنوان یك سازمان متولی كسب نماییم.
نیره پیروزبخت اضافه كرد: هم اینك از نظر انطباق سند استاندارد كشور با استانداردهای بین المللی هیچ مشكلی نداریم و اگر تروریسم اقتصادی حل شود واحدهای تولیدی كشور راحت تر برای به روزرسانی خود و رعایت بهتر استانداردهای محصولات اقدام خواهند كرد.
۲۱ گواهی استاندارد حلال در كشور صادر می شود
وی با اشاره به اینكه نخستین استاندارد حلال كشور تدوین شده است، اضافه كرد: الان ۲۱ گواهی استاندارد بر اساس قانون ذبح و صید در كشور داریم و ۱۵ گواهی بر اساس قانون جدید سازمان در این زمینه صادر گردیده است.
پیروزبخت اضافه كرد: این گواهی ها به واحدهای تولیدی داده می شود كه كاملا پروسه آنها با استاندارد حلال انطباق دارد و می توانند با علامت استاندارد ایران به كشورهای دیگر صادرات داشته باشند.
این مسئول با اشاره به اولویت های كاری سازمان ملی استاندارد، اضافه كرد: راه اندازی دفاتر استانداردسازی در همه دستگاه های اجرایی كشور را در اولویت قرار داده ایم و امیدواریم استاندارد در دل همه دستگاه ها اجرایی شده و خود سازمان ملی استاندارد بعنوان ناظر عالی وارد كار شود.
وی با اشاره به استانداردهای محصولات غذایی اظهار داشت: در این خصوص مشكل چندانی در كشور نداریم و استانداردهای مواد غذایی مثل لبنیات، شیرینی و شكلات و... در سطح خوبی از استاندارد بوده و قدرت رقابت با تولیدات بین المللی را دارند.
استاندارد مدیریت مبارزه با رشوه در حال تدوین است
رییس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت: استاندارد مدیریت مبارزه با رشوه كه جزو استادارهای ۱۷ گانه سازمان ایزو بوده در حال تدوین است.
وی اظهار داشت: سازمان ایزو به سازمان های تابعه اعلام نموده است كه بهتر است در كشورهای خود این استاندارد را پیاده كنند و در این راستا ما نیز سال قبل پیاده سازی آنرا شروع كردیم.
این مسئول اضافه كرد: تدوین استاندارد مدیریت مبارزه با رشوه را با بسیاری از دستگاه ها همچون ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی آغاز نموده ایم و هنوز تمام نشده است.
پیروزبخت اظهار داشت: نمایندگان ایران در ایام آینده در یك دوره آموزشی تدوین این استاندارد كه از جانب سازمان ایزو برای همه كاربران گذاشته شده شركت خواهند كرد و پس از بازگشت استانداردهای مبارزه با مفاسد اقتصادی را تدوین می كنند.
استاندارد سوخت خودرو ها تجدید نظر شده است
وی اظهار داشت: بارها اعلام نموده ایم كه در استاندارد سوخت خودرو ها تجدید نظر شده و هم اینك بنزین كشور منطبق با استانداردهای یورو چهار است كه با استاندارد ملی آن انطباق دارد.
این مسئول اضافه كرد: نگرانی ما در مورد بنزین خیلی كاهش یافته است و هوای خوب تهران هم در ماه های اخیر نشان میدهد بنزین در سطح خوبی عرضه می شود.
وی ادامه داد: درباب خودرو های فاقد استاندارد نیز تصمیم گیری شده كه بزودی نتایج آنرا در جلسه شورای عالی استاندارد اعلام می نماییم.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران به منظور حضور در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد و تجلیل از واحدهای برتر دانشگاه علوم پزشكی در قزوین حضور یافته است.منبع:

1398/08/12
23:09:58
4190
5.0 از 5
تگهای خبر: بنزین , تولید , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو