مسترکار - دنیای خودرو
در سال رونق تولید

350 واحد تولیدی راكد در كشور به چرخه تولید بازگشتند

350 واحد تولیدی راكد در كشور به چرخه تولید بازگشتند به گزارش مستر كار سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در سال رونق تولید با برنامه ریزی صورت گرفته و پرداخت تسهیلات ۳۵۰ واحد تولیدی راكد به چرخه تولید بازگشتند.


مهدی صادقی نیاركی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از یك واحد تولیدی در شهر صنعتی البرز به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال احیای ۲ هزار واحد صنعتی راكد در برنامه قرار دارد كه حدود هزار و ۳۵۰ واحد در شهرك ها و ۶۵۰ واحد در خارج از شهرك های صنعتی مستقر هستند.
وی افزود: همینطور باید در سال رونق تولید حدود چهار هزار واحد تولیدی افزایش ظرفیت یابند كه برنامه ریزی های لازم در این زمینه صورت گرفته است.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: برای احیای ۲ هزار واحد تولیدی به حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی نیاز بوده كه پنج هزار آن سرمایه ثابت و ۱۰ هزار دلار سرمایه در گردش است.
این مسئول اضافه كرد: امیدواریم بانك ها، موسسات مالی و بانك مركزی كمك كنند تا با تخصیص این اعتبار واحدهای تولیدی راكد هرچه زودتر به چرخه تولید بازگردند.
وی با اشاره به اهمیت نقدینگی برای واحدهای تولیدی، اظهار داشت: برای حفظ وضعیت موجود واحدهای تولیدی حدود ۳۶۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است كه برپایه ارزش ستانده سال ۹۷ برآورد شده و باید تخصیص یابد تا وضعیت موجود صنایع حفظ شود.
این مسئول افزود: همینطور حدود ۶۵ هزار میلیارد تومان برای تكمیل طرح های نیمه تمام نیاز است كه جلسات گوناگونی را در سطوح مختلف برگزار كرده و آنرا اعلام نموده ایم.
وی با اشاره به اینكه تسهیلات رونق تولید ۳۰ هزار میلیارد تومان بوده است، اضافه كرد: امسال برای این بخش ۵۰ هزار میلیارد تومان پیشنهاد داده ایم كه به صورت پرداخت مستقیم از راه بانكهای عامل یا كارگروه های استانی صورت گیرد.
صادقی نیاركی افزود: همینطور تسهیلات منابع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه هم برپایه نوع درخواست سرمایه ثابت و در گردش در حال انجام می باشد و سهیمه استانی در كارگروه ها مطرح و بررسی می شود.
این مسئول اظهار داشت: انتظار داریم بانك ها در بررسی نهایی و پرداخت تسهیلات سرعت بخشیده تا در سال رونق تولید بتوان اقدام ویژه تری نسبت به سال قبل انجام داد.
وی با اشاره به توسعه صادارت غیر نفتی، اظهار داشت: با عنایت به افزایش نرخ ارز بخش عمده ای از صنایع كه ساخت داخل دارند در شرایط فعلی امكان افزایش تولید و صادرات را دارند و می توانند به احیای واحدها و افزایش رونق تولید كمك كنند.
صادقی نیاركی با اشاره به اینكه بحث داخلی سازی را با جدیت دنبال می نماییم، اضافه كرد: برای جایگزینی حدود ۱۰ میلیارد دلار كالاهای وارداتی و حدود ۳۰ میلیارد دلار مواد اولیه، واسطه ای و قطعات و كالاها برنامه ریزی لازم صورت گرفته است.
وی ادامه داد: هدف گذاری ما این است كه تا سال ۱۴۰۰ در صورت تامین منابع مورد نیاز كه چهار تا پنج میلیارد دلار است امكان داخل سازی این كالاها وجود دارد.
این مسئول افزود: رشته به رشته و قطعه به قطعه كالاهای وارداتی در حال بررسی بوده و عدد و رقم های آنها استخراخ شده است و نیازمند هستیم كه منابع آنها تامین گردد.
وی با اشاره به میزهای ساخت داخل، اضافه كرد: این میزها كه به صورت میزهای مختلف تعریف شده است تا آخر سال برگزار می گردد و تابحال ۲ میز قطعات ساخت داخل خودرو برگزار شده و ۲ میز دیگر برگزار می شود.
صادقی نیاركی با اشاره به وضعیت صنایع در استان، اظهار داشت: قزوین بعنوان یكی از قطب های صنعتی كشور بوده و بطور قطع تحت تأثیر تحریم ها مشكلاتی برای صنایع استان به وجود آمده است كه باید با تامین نقدینگی و اعتبار مورد نیاز برای رفع مشكلات آنها كوشش كرد.
استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی دارد.


1398/08/13
18:29:41
4132
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , خودرو , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو