مسترکار - دنیای خودرو
رئیس دفتر رییس جمهور:

رفع موانع تولید با هدف اشتغال زایی و توسعه در دستور كار دولت می باشد

رفع موانع تولید با هدف اشتغال زایی و توسعه در دستور كار دولت می باشد به گزارش مستر كار رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: امروز دولت ظرفیت های مختلف را به كارگرفته است تا با رفع موانع تولید در بخش های مختلف اقتصادی بتواند اشتغال زایی جوانان، توسعه و رونق بیشتر در مناطق مختلف كشور را رقم بزند.


دكتر محمود واعظی چهارشنبه در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد در جنوب استان فارس اضافه كرد: رویكرد رئیس جمهور و دولت این است كه فعالیت های توسعه ای و ساخت پروژه ها فقط در یك منطقه خاص كشور یا یك استان خاص نباشد و همه كشور توسعه یابد تا همه مردم در مناطق مختلف از مزایای آن بهره مند شوند.
وی با اشاره به اجرای طرح های مهم زیرساختی در جنوب فارس در دولت تدبیر و امید اظهار داشت: این منطقه مهم كشور نیز شاهد تكمیل برخی طرح ها و زیرساختهای مناسبی برای سرمایه گذاری هستیم.
سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینكه پیش از انقلاب در این منطقه هیچ فعالیت و صنعتی دیده نمی شد و امكانات در این منطقه بسیار محدود بود، اظهار داشت: خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی دولت ها در امتداد توسعه همه جانبه كشور تلاش كردند و گام های بسیار خوبی برداشته شده است.
رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: دولت تدبیر و امید هم بر طبق همین سیاست به دنبال این است كه این منطقه كه از نعمت های خدادادی فراوانی برخوردار بوده و مردم ساعی و زحمتكشی دارد و از نظر منابع انرژی بسیار مرغوب و بهره مند است، با پروژه های زیرساختی و توسعه ای مختلف روز به روز بیشتر توسعه یافته و پیشرفت كند.
واعظی با اشاره به بازدید خود از پروژه های مختلف از شهرهای مُهر و لامرد استان فارس، اظهار داشت: در جلسه شورای اداری با حضور استاندار و مدیران استان مشكلات و موانع پیشرفت پروژه ها را بررسی خواهیم كرد و امیدواریم با تلاش همه جانبه برای رفع این مشكلات تا دو، سه ماه آینده شاهد تكمیل پروژه های توسعه ای و زیرساختی منطقه و استفاده مردم از مزایای این پروژه ها باشیم.
وی تصریح كرد: با عنایت به ایجاد زیرساخت ها، وجود مزیت ها و همین طور تدابیر دولت جهت استفاده بهینه از قابلیت های منطقه ویژه اقتصادی لامرد شرایط برای راه اندازی و استقرار صنایع بزرگ در این كانون صنعتی برقرار است.
وی اضافه كرد: پروژه های زیربنایی شامل آب، برق، گاز و جاده های پیرامونی كه برای استقرار و تسهیل شرایط سرمایه گذاری در این منطقه تعریف شده است در مرحله بسیار مناسبی قرار دارد.
واعظی گفت: می توان گفت شرایط لازم برای میزبانی از صنایع بزرگ و كاربردی موردنیاز كشور در حوزه بخش های پایین دست آلومینیوم، طرح های در رابطه با برق و انرژی و صنایع در رابطه با حوزه معادن این منطقه برقرار است كه دولت به این بخش توجه ویژه خواهد داشت تا روند ارتقای این كانون صنعتی استمرار یابد.
رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: شهرستان لامرد باتوجه به همجواری با بنادر، دارا بودن معادن غنی و ظرفیت عظیم گازی در این نقطه از جنوب كشور، از شرایط لازم برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی برخوردارست و دولت در این ارتباط تسهیلاتی را در نظر می گیرد.
وی اظهار داشت: با شروع به كار فاز نخست مجتمع آلومینیوم جنوب بستر مناسبی برای جهش اقتصادی در این منطقه فراهم می شود و علاوه بر شرایط جذب نیروهای متخصص در این واحد بزرگ صنعتی، امكان اشتغال زایی در صنایع پایین دست نیز مهیا می شود و دولت از تمام ظرفیت ها برای شتاب گیری توسعه این منطقه استفاده می نماید.
وی با اشاره به دستاوردهای امیدآفرین در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، اظهار داشت: نخبگان این منطقه شامل وزیر اطلاعات، نماینده مردم در مجلس، استاندار فارس، مدیرعامل این منطقه و مدیران صنعتی و دولتی در پیشبرد برنامه های دولت تاكید و تلاش دارند تا امروز مردم این منطقه از بهترین امكانات بهره مند شوند و اساسا شتاب دو چندان این منطقه نسبت به گذشته حاصل تلاش جمعی نخبگان این منطقه می باشد.
برپایه این گزارش، در ماه های گذشته، نشست هایی با هدف بررسی و رفع موانع برای افتتاح كارخانه آلومینیوم برگزار شده است.
وی در این آیین از طرف حجت الاسلام والمسلمین محمود علوی وزیر اطلاعات و عنایت الله رحیمی استاندار فارس همراهی می شد.
واعظی قبل از حضور در كارخانه آلومینیوم جنوب، از تونل شهید باقری در محور لامرد - خُنج كه اخیرا به بهره برداری رسیده است نیز بازدید كرد.
رئیس دفتر رئیس جمهور روز چهارشنبه در اولین مرحله از سفر استانی خود از عسلویه عازم شهرستان مُهر در استان فارس شد.
واعظی علاوه بر بازدید از روند پیشرفت برخی از پروژه های زیرساختی و توسعه ای شهرستان های مُهر و لامرد در استان فارس با حضور در جلسه شورای اداری این دو شهرستان با حضور مدیران استانی و محلی، امور این شهرستان ها و مشكلات احتمالی را بررسی خواهدنمود.
بازدید از پالایشگاه گاز پارسیان مهر، ادای احترام به مقام والای شهدا و بازدید از پروژه مجموعه ورزشی منطقه عملیاتی پارسیان لامرد از دیگر برنامه های روز چهارشنبه رئیس دفتر رئیس جمهور در مسافرت به جنوب فارس بود.منبع:

1398/08/16
20:48:55
4437
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو