مسترکار - دنیای خودرو
در بخش صنایع معدنی انجام شد؛

بهره برداری از سرمایه گذاری بیشتر از ۲۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریالی در نیمه ۹۸

بهره برداری از سرمایه گذاری بیشتر از ۲۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریالی در نیمه ۹۸ به گزارش مستر كار برپایه آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن وتجارت در نیمه نخست امسال از هفت طرح در بخش صنایع معدنی با سرمایه گذاری بیشتر از ۲۲ هزار و ۲۰۰.۱ میلیارد ریال بهره برداری شد كه چهار طرح ایجادی و سه طرح توسعه ای بودند.


براساس جداول آماری وزارتخانه مزبور در بخش صنایع معدنی ایجادی برای چهار طرح بیشتر از ۱۳ هزار و ۲۸۰.۴ میلیارد ریال سرمایه گذاری شد و در نیمه نخست امسال به بهره برداری رسید و بر ای سه طرح توسعه ای هم افزون بر هشت هزار و ۹۱۹.۷ میلیارد ریال صرف شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.
همچنین مجموع اشتغال بوجود آمده برای طرح های ایجادی و توسعه ای یكهزار و ۷۷۹ نفر بوده كه در بخش ایجادی برای چهار طرح اشتغال یكهزار و ۲۳ نفر و در بخش توسعه ای ۷۵۶ نفر شاغل شدند.
وزارت صنعت در بخش صنایع معدنی ایجادی كه در نیمه نخست امسال به بهره برداری رسیده اند به ترتیب از فولاد بوتیای ایرانی ها ( استان كرمان ) با بیشتر از پنج هزار و ۳۲۹.۲ میلیارد ریال و اشتغال ۱۹۸ نفر در زمینه استخراج كانه های فلزی، صنایع شیشه آذر مینا جام ( خراسان رضوی ) با افزون بر پنج هزار و ۱۹۲.۶ میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغال 523 نفر در سایر محصولات كانی غیر فلزی، صنایع معدنی فرآوری مس امید سبزواران در جنوب كرمان با صرف یكهزار و 513.5 میلیارد ریال با اشتغال 162 نفر در ساخت فلزات اساسی و فولاد پارس هفت تپه ( استان خوزستان ) با افزون بر یكهزار و 245.1 میلیارد ریال و اشتغال 140 نفر در زمینه ساخت فلزات اساسی نام برده است.
علاوه براین برپایه اطلاعات جداول وزارت تخانه یاد شده در بخش طرح های توسعه ای از آلومینای ایران ( استان خراسان شمالی ) با بیشتر از پنج هزار و 873.2 میلیارد ریال به منظور اشتغال 197 نفر برای ساخت فلزات اساسی، فولاد سیرجان ایرانی ها ( استان كرمان) با افزون بر دو هزار و 59.6 میلیارد ریال و اشتغال 329 نفر در استخراج كانه های فلزی و فولاد گستر حداد كچو اصفهان با صرف افزون بر 986.9 میلیارد ریال به منظور اشتغال 230 نفر در زمینه ساخت فلزات اساسی صرف شده است.
امسال انتظار می رود ظرفیت فولاد سازی كشور در بخش صنایع معدنی حداقل به 40 میلیون تن برسد و میزان تولید هم 26 تا 28 میلیون تن شمش فولاد براورد شده است.
براساس سند چشم انداز 1404 ظرفیت فولاد سازی كشور به رقم 55 میلیون تن خواهد رسید و پیشبینی می شود حدود 40 درصد این رقم برای صادرات تخصیص یابد.
آمارهای موجود نشان داده است كه جمهوری اسلامی حالا در جایگاه دهمین فولاد ساز جهان قرار گرفته و تا سال 1404 دستیابی به جایگاه هفتمین فولاد ساز مورد انتظار است.


1398/09/03
09:50:15
4076
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو