مسترکار - دنیای خودرو
رئیس انجمن فروشگاه های اینترنتی تهران مطرح كرد:

خسارتی به اندازه حقوق 100 هزار نفر در نبود اینترنت

خسارتی به اندازه حقوق 100 هزار نفر در نبود اینترنت به گزارش مستر كار رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی كارفرمایی فروشگاه های اینترنتی شهر تهران اظهار داشت كه میزان خسارت وارد شده به كسب وكارهای مجازی در هفته گذشته به اندازه حقوق ۱۰۰ هزار نفر تخمین زده شده است.


حمیدرضا اعتدال مهر در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه امكان برآورد دقیق خسارات وارد شده به كسب وكارهای اینترنتی در مدتی كه اینترنت قطع بود وجود ندارد، اظهار نمود: یك مدل قابل فهم و منطقی برای تخمین حدودی میزان این خسارت با استفاده از آمار اشتغال و درآمدها انجام می شود.
وی اضافه كرد: طبق آمارها اشتغال حدود ۴۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم به اینترنت وابسته است. اگر فرض نماییم ۱۰ روز كار این افراد مبتلا به اختلال شده و نتوانسته باشند خلق ثروت كنند و پایین ترین حالت ممكن برای تخمین خسارت را حقوق این افراد در نظر بگیریم، در این زمان حدودا به اندازه ۱۳۰ هزار حقوق به كسب وكارهای اینترنتی خسارت وارد شده است.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی كارفرمایی فروشگاه های اینترنتی شهر تهران با اشاره به اینكه حداقل مبلغی كه می توان بعنوان ضرر و زیان محاسبه كرد، یك سوم حقوق افرادی است كه شغل آنها به اینترنت وابسته است، خاطرنشان كرد: اگر میانگین حقوق را دو میلیون تومان در نظر بگیریم، می توانیم میزان خسارت را به صورت تقریبی محاسبه نماییم كه عدد بزرگی است.
اعتدال مهر با اشاره به اینكه انتقاداتی در زمینه محاسبه حقوق و صفر نبودن كاركرد در این زمان نسبت به روش گفته شده وجود دارد، اظهار داشت كه می توانیم حداقل خسارت وارد شده به كسب وكارهای اینترنتی را معادل ۱۰۰ هزار نفر حقوق در نظر بگیریم كه پرداخت می شود، اما در مقابل آن كاری انجام نشده است.

بیش از ۵۰ درصد كاربران، مشتری بسته های اینترنتی تلفن همراه
به گفته وی سرویس های نسبتا خوبی كه روی گوشیهای همراه داده شده بود سبب شد كاربران كارهای خویش را با تلفن همراه انجام دهند و كامپیوتر های خانگی حدودا بلااستفاده شده است. از سوی دیگر برخی به علت قیمت و كیفیت بهتر بسته های خط تلفن همراه، اینترنت خانگی خویش را هم قطع كرده اند كه این مساله سبب شده هنوز وضعیت كسب و كارهای مجازی به حالت پیش از قطع اینترنت بازنگردد.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی كارفرمایی فروشگاه های اینترنتی شهر تهران با بیان صفر شدن فروش برخی كسب وكارهای مجازی، خاطرنشان كرد كه از زمان وصل شدن اینترنت خانگی فروش واحدها به ۳۰ تا ۴۰ درصد رسیده كه نشان داده است بیشتر از ۵۰ درصد كاربران از بسته های اینترنتی تلفن همراه استفاده می نمایند.1398/09/06
16:17:07
4791
5.0 از 5
تگهای خبر: كامپیوتر , كیفیت , مجاز , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو