مسترکار - دنیای خودرو
برای كسب سهمی از بازار جهانی

برنامه ریزی برای سرمایه گذاری ۱ و هشت دهم میلیارد یورویی در صنعت مس

برنامه ریزی برای سرمایه گذاری ۱ و هشت دهم میلیارد یورویی در صنعت مس به گزارش مستر كار معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: امروز صنعت مس برای كسب سهمی از بازار جهانی در این بخش برنامه خود سرمایه گذاری ۱.۸ میلیارد یورویی و ۱۳ هزار میلیارد تومانی را تعریف كرده كه ظرف پنج سال تكمیل خواهد شد.


«خداداد غریب پور» روز یكشنبه در مراسم رونمایی از طرح یكپارچه سازی سیستم های اطلاعاتی شركت ملی صنایع مس ایران، اضافه كرد: امسال پروژه اسید سولفوریك برای تولید ۶۱۰ هزار تن اسید با سرمایه گذاری ۱۱۰ میلیون یورویی در این بخش به بهره برداری رسید.
وی خاطرنشان كرد: امسال چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طرح ها و پروژه های مختلف در واحد های مرتبط به سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) افتتاح و به مدار تولید متصل خواهند شد.
به گفته رئیس هیات عامل ایمیدرو، طرح یكپارچه سازی سیستم های اطلاعاتی مس قدرت تصمیم گیری مدیریت را در این بخش ارتقا می بخشد و شفاف سازی از معدن تا محصول و قیمت تمام شده فراهم می سازد و علاوه براین شركت خویش را آماده تصمیم گیری سریع و چابك می كند.
غریب پور احتمال داد كه یكی از دستاوردهای تحریم، اینكه نیازمندی ها را باز شناسیم و بر پایه نیاز خود تطبیق وضعیت پیدا نماییم و الان در مس با این اقدام، سبب خودباوری جوانان با استعداد و شفاف سازی عملكرد شده است.
وی افزود: حالا بازدهی و سود در صنعت مس، باعث سرمایه گذاری در مجموعه می شود و رونق توسعه را بدنبال خواهد داشت.
رییس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت: امروز در صنعت مس علاوه بر برنامه ریزی برای رشد تولید، در توسعه اكتشافات و اكتشافات تكمیلی گام های ارزشمند ای برداشته شده و این امر در منطقه سونگون ( آذربایجان شرقی)، سرچشمه (كرمان) و هم در سیستان دنبال می شود كه نتایج روشنی به همراه خواهد داشت.
«اردشیر سعد محمدی» مدیر عامل شركت ملی صنایع مس ایران هم در این مراسم اظهار داشت: اجرای یكپارچه سازی سیستم های اطلاعاتی گامی در راه شفاف سازی و مراحل مالی، فروش، بازرگانی، انبار را مشخص می كند و تمامی اسناد مالی به شیوه مكانیزه انجام می شود.
وی افزود: این افتخار برای صنعت مس و كشور بوقوع پیوسته كه كلیه این برنامه توسط جوانان افتخار آفرین از دانشگاه های برجسته كشور صورت گرفته و این برنامه قابلیت بكارگیری در مجموعه های بیرون را هم میسر می سازد.
مدیرعامل شركت ملی صنایع مس ایران توضیح داد: انتظار می رود چرخه اطلاعات تا آخر اردیبهشت ۱۳۹۹ تكمیل شود و این شركت بتواند همسو با شركت های بزرگ دنیا مسیری را دنبال كند كه باعث افتخار برای كشور باشد و به شكل هوشمند برای تصمیم سازی اقدام گردد و از ابزار روز برای هدایت مجموعه بهره گیری شود.
به گزارش مستر كار به نقل از ایرنا، سیستم فروش، بازرگانی و آموزش با پیشرفت ۸۰ درصدی در یك دوره یكساله به انجام رسیده و الان ۶۳ سیستم و زیر سیستم در چارچوب یك بانك جامع پیاده سازی شده است. ارتباط با مجتمع های سرچشمه، شهربابك و ورزقان باین ترتیب به شكل آنلاین فراهم می شود.
شركت ملی صنایع مس ایران با بهره برداری از این سیستم یكپارچه ضمن كاهش هزینه ها، افزایش درآمد را برای خود برنامه ریزی كرده و ساختار جدیدی را برای این مجموعه فراهم ساخته است.


1398/09/10
20:56:07
4139
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو