مسترکار - دنیای خودرو
ربیعی:

باید از روزنه های ارتباطات بین المللی بهره برد

باید از روزنه های ارتباطات بین المللی بهره برد به گزارش مستر كار سخنگوی دولت در تعدادی از فعالان اقتصادی و صنعتی، اظهار داشت: بخش خصوصی باید نگاه خویش را به خارج از كشور معطوف و از روزنه های ارتباطات بین المللی استفاده نماید.


«علی ربیعی» در نشست هم اندیشی گروه توسعه ملی، افزود: بخش خصوصی باید از هر فرصتی كه برای ارتباطات بین المللی ایجاد می شود، بهره ببرد؛ چنانچه در شرایط كنونی شاهدیم كه با همین ارتباطات توانسته ایم دانش وارد نماییم.
وی با اشاره به اینكه راه نجات كشور، رشد طبقات متوسط صنعتی است، افزود: در شرایط فعلی باید از شركت های خصوصی بعنوان كشانه توسعه كشور استفاده نماییم.
سخنگوی دولت با تاكید بر اینكه امروز مردم ایران بیشتر از هر چیز، به امید نیاز دارند، اظهار داشت: مسئولیت پذیری و امیدواری دو كلید مهم در بهبود وضع امروز ایران و بنگاه های اقتصادی می باشد.
وی به مدیران صنعتی سفارش كرد كه به منظور كسب موفقیت، تخصص گرایی را در اولویت برنامه های خود قرار دهند و از مداخله ذی نفعانِ «من غیر حق» جلوگیری نمایند.
ربیعی با اشاره به اینكه یك مدیر همواره باید به فكر اتخاذ بهترین تصمیم ها باشد، اضافه كرد: یكی از مهمترین علل موفق نشدن مدیریت بنگاه ها این است كه نخبه پروی انجام نشده است. در حالیكه نخبه شناسی و داشتن تفكر توسعه ای یكی از طریق های رشد اقتصادی كشور است.
وی اظهار نمود: در تاریخ، تابحال هیچ كشوری در هیچ زمانی تحت فشار چنین تحریم هایی قرار نداشته است.
ربیعی به شركت ها سفارش كرد: در شرایط كنونی اقتصادی افزایش سرمایه و توسعه های كوچك را در دستور كار خود قرار دهند. در دوران تحریم كه درآمدهای دولت محدود می شود، این دسته از شركت ها باید به توسعه كشور كمك كنند.
بهتر است كه آینده را با سناریوهای بدبینانه ترسیم كنیم
«سیدمهدی سدیدی» مدیرعامل گروه توسعه ملی هم در این جلسه، اظهار داشت: در وضعیتی كه با مشكلات بسیاری دست و پنجه نرم می نماییم، دشمن شرایط را بگونه ای رقم می زند كه گرفتار زوال عقل اقتصادی شویم و قدرت تصمیم گیری ما از بین برود.
وی عنوان كرد: بنابر این بهتر است كه آینده را با سناریوهای بدبینانه ترسیم كنیم؛ با این وجود امیدواریم كه شوك های قیمتی همان گونه كه وعده داده شده است، تأثیر زیادی نداشته باشد.
سدیدی ضمن ابراز امیدواری نسبت به اینكه امسال ركورد تولید و فروش توسط این گروه اقتصادی شكسته می شود، اظهار داشت: از روز اول تمركز بر تولید بوده و این در شرایطی است كه سود زمانی ارزش دارد كه منافع تولید را فدا نكرده باشیم.
مدیرعامل گروه توسعه ملی با اشاره به مبحث خروج بانك ها از بنگاه داری، اظهار داشت: تابحال برای ۲۵ مجموعه آگهی واگذاری صادر شده كه این شركت ها حدود ۷۰ هزار میلیارد ریال ارزش گذاری شده اند.
وی همینطور از واگذاری ۵ هزار میلیارد ریال از دارایی های این گروه تابحال اطلاع داد و اظهار نمود: اولین صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) با ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال بزودی عرضه خواهد شد.
شركت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، یكی از شركت های چند رشته ای با سرمایه ای بیشتر از یك هزار و ۶۲۵ میلیارد تومان است كه سهامدار عمده پتروشیمی شازند، بانك اقتصاد نوین و شركت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان (سیدكو) و توسعه صنایع بهشهر است.


1398/09/14
13:21:05
4139
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو