مسترکار - دنیای خودرو

توزیع پوشاك ایرانی با برند خارجی غیرقانونی می باشد

توزیع پوشاك ایرانی با برند خارجی غیرقانونی می باشد به گزارش مستر كار به قول مدیركل دفتر صنایع نساجی و پوشاك وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ توزیع پوشاك ایرانی به نام برندهای خارجی غیرقانونی بوده و با آن برخورد می شود.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، افسانه محرابی در حاشیه برگزاری مراسم افتتاحیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی و هفتمین نمایشگاه بین المللی پوشاك در جمع خبرنگاران وضعیت تولید و صادرات در صنعت نساجی را خوب توصیف كرد و اظهار داشت: مشكلاتی در بخش مبادلات مالی و تامین مواد اولیه در صنعت پوشاك وجود داشته كه با تشكیل كمیته هایی در بانك گمرك این مشكلات رصد شد و هم اكنون این مشكلات برطرف شده است.
وی در ادامه از افزایش ۷۰ درصدی تعداد واحدهای شركت كننده در نمایشگاه صنعت نساجی خبر داد؛ به صورتی كه تعداد این واحد در سالهای ۹۷ و ۹۸ به ترتیب ۶۹ و ۱۱۹ واحد اعلام شده است.
محرابی همینطور از حضور شورایعالی برند و برگزاری جلسات تخصصی در حاشیه نمایشگاه اطلاع داد و اظهار نمود: اصلاح نظام تعرفه وظیفه اصلی وزارت صمت است كه با در نظر گرفتن كل زنجیره تولید در صنعت نساجی همیشه رصد می شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه در حاضر مشكلی در بخش تعرفه ها وجود ندارد، خاطرنشان كرد: در این حوزه هر سال پیشنهادات تشكل ها و انجمن های پوشاك در كمیسیون ماده یك بررسی و تحلیل می شود و طبق آنها تصمیمات گرفته می شود.

تامین ۷۰ درصد نیاز پوشاك در كشور
به گفته مدیركل دفتر صنایع نساجی و پوشاك وزارت صمت هم اكنون ۷۰ تا ۸۰ درصد نیاز كشور در بخش پوشاك در داخل تامین می شود؛ این درحالی است كه در گذشته تولید داخل قادر به تامین ۴۰ درصد نیاز كشور بود.
وی همینطور با اشاره به ممنوعیت واردات پوشاك در یك سال گذشته، تولید سالانه پوشاك را ۳۱۰ هزار تن عنوان نمود و اظهار داشت: نیاز كشور به پوشاك ۵۲۰ تا ۵۳۰ هزار تن است اما با در نظر گرفتن توان خرید مردم به نظر می آید مشكلی در زمینه تامین نیاز كشور در این بخش وجود ندارد.

توزیع پوشاك ایرانی با برند خارجی غیرقانونی است
محرابی در ادامه تصریح كرد كه توزیع پوشاك ایرانی به نام برندهای خارجی غیرقانونی می باشد و با این مساله برخورد می شود.
به گفته وی، هم اكنون توزیع پوشاك ایرانی با نام برندهای خارجی هم اكنون در بازار بسیار كمرنگ شده است.
مدیركل دفتر صنایع نساجی و پوشاك وزارت صمت با اشاره به اینكه به علت مشكلات بوجود آمده در سایت گمرك آمار دقیقی از صادرات وجود ندارد، اظهار نمود: بر مبنای رصد واحدهای تولیدی برآورد می شود كه صادرات پوشاك امسال حداقل ۱۵ درصد افزایش داشته است.
این مقام مسئول در ادامه از تدوین برنامه دو و پنج ساله در بسته رونق تولید اطلاع داد و اظهار داشت: در این برنامه سه پروژه اصلی تعریف شده كه الزاماتی همچون در زمینه منابع مالی، سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی را در نظر گرفته است.
وی همینطور در پاسخ به سوال ایسنا درباره وضعیت قاچاق پوشاك اظهار داشت كه امسال قاچاق كاهش داشته اما آمار دقیق آن باید از جانب ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اعلام گردد.
به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی ۱۸ تا ۲۱ آذر ماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران دایر است و در آن ۱۶۰ شركت داخلی و ۷۵ شركت خارجی از كشورهای ایتالیا، بلژیك، تركیه، چین، هند، اسپانیا، اوكراین و استرالیا حضور دارند.
در هفتمین نمایشگاه بین المللی پوشاك ایران (ایران مد ۲۰۱۹) هم كه در همین فاصله در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران دایر است، ۱۲۰ شركت داخلی انواع پوشاك مردانه، زنانه و بچگانه را به نمایش می گذارند.1398/09/18
13:52:32
4309
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , سایت , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو